Ajutor pentru montaj video


Questions & Answers (Intrebari si Raspunsuri). Raspunsurile la orice intrebari aveti le puteti primi aici.

Moderatori: djdanieldoicescu, Jeg

Knight
Knight

Mesaje: 129

Membru din: Mar Apr 20, 2010 8:08 pm

Localitate: Turda /jud. Cluj

Mesaj Joi Iul 28, 2011 11:39 pm

Ajutor pentru montaj video

Cine ma poate ajuta si pe mine cu ceva?
Vreau sa fac un "videoclip", daca pot sa-i spun asa, adica m-am filmat cu un aparat foto si cu un telefon, in timp ce scretch-uiam, telefonul fiind camera de fader. si acum vreau sa fac montajul, cu cele 2 video-uri, si sunetul, care e inregistrat separat, in format mp3. Problema e ca nu am prea facut treaba asta in trecut, si nu le stiu. Imi poate spune si mie cineva un program de montaj, care sa fie cat de cat usor de inteles dupa ce vad un tutorial pe youtube? Aaa, si sa fie pt PC cu 512 RAM, si procesor micut. Pana acum am incercat programul EDIUS, care imi sacadeaza si nu am cum sa il folosesc, am incercat SONY VEGAS, dar nu il pot instala, inca mai incerc, dar nu stiu daca reusesc, imi da o eroare in continuu.Si am mai incercat si cu VirtualDJ, la sectiunea VIDEO, si acolo arata usor de facut "mixul" dintre cele 2 video-uri, iar apoi sunetul urmand sa il pun inm Adobe Audition. Dar problema e ca nu stiu cum e cu codecuriile si nu pot face noul video. Deci nu am reusit nicicum. :|

Sau daca se ofera cineva voluntar sa faca montajul, si sa nu ma mai chinui eu, ar fi si mai bine. E practic, 2 imagini pe un sunet.
Mersi! Salut!
Un tricolor, un mixer si doua platane fac totul!
Avatar utilizator

I bring da pain!
I bring da pain!

Mesaje: 523

Membru din: Lun Mar 29, 2010 6:57 pm

Localitate: Resita

Mesaj Vin Iul 29, 2011 1:16 am

Ajutor pentru montaj video

Fiind vorba de alt subiect trebuia sa deschizi topic separat. Nu e nicio problema, am facut eu si ti-am mutat postarea ;). Pe viitor you'll know.
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Vin Iul 29, 2011 11:30 am

Re: Ajutor pentru montaj video

virtualdub - http://www.virtualdub.org/ - cu asta tai filmul in bucatele

de aici merge si cu movie makerul windowsului. problema e calculatorul tau, nu prea poti face editare video pe ala :)
Imagine

Înapoi la Q&A

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron
eXTReMe Tracker

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Translation/Traducere: phpBB România