Workshop II


Idei de reuniune/intalnire a comunitatii virtuale "turntablism.ro".

Moderatori: delia, Jeg

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Lun Aug 16, 2010 7:32 pm

Re: Workshop II

pai o sa se voteze oricum, ne supunem dorintelor majoritatii
Imagine

ANT

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 505

Membru din: Lun Apr 05, 2010 9:04 pm

Localitate: Paris

Mesaj Lun Aug 16, 2010 9:53 pm

Re: Workshop II

Eu am venit doar cu o idee noua deoarece majoritatea evenimentelor se tin in buc. Inteleg si ca e departe pentru voi, dar treaba asta e valabila si pentru cei din ardeal, respectiv banat, etc alte locuri unde mai misca treaba. Mai sunt si oameni care lucreaza si in partea asta de tara...deci eforturile sunt egale...
E foarte ok sa se tina la buc., dar ar fi deosebit de ok sa se tgina sin in provincie...
Sunt oameni si pe aici care pot sa stranga de un setup ok, locatie la fel, dar inainte de toate ar trebui sa fie mai multa lume de acord...
Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 154

Membru din: Dum Apr 25, 2010 11:57 am

Localitate: Bucuresti // Sfantu Gheorghe // Chisinau

Mesaj Mar Aug 17, 2010 8:41 am

Re: Workshop II

Jeg scrie: daca e vacanta te duci oriunde... gandeste`te ca insa unii dintre noi avem serviciu, altii neveste, altii copii

Word up ! Aici m-ai atins ca eu le am pe toate : serviciu, nevasta, copil.

Am avut ieri un schimb de mailuri cu Grigo si ziceam in felul urmator (rezumat dupa cateva mailuri ):
- workshop de 2 zile nu cu circuit inchis cum zisesem prima oara, adica open for fun pentru toata lumea, vine si pleaca cine vrea cand vrea
- taraba de Hip-Hop in ziua 2 , vine Xan Yan & CO. cu discuri, cd-uri, casete, postere tricouri
- la invitati am propus Turntable Science ( Grigo a zis ca poate sa vorbeasca cu o parte din bajeti ), Ufe & Zicu ( am zis eu ), la fel am propus sa invitam si MC care incearca mai nou cu rotile de otel : Carbon, Vlad Dobrescu.
- workshop-ul trebuie neaparat sa aiba niste speaker-i, oameni care sa tina o scurta prezentare despre ceva dupa care sa dezbatem cu totii impreuna, aici pot sa aduc eu 1-2 producatori de radio care de exemplu ne pot spune ce-ar trebui sa faca un turntablist ca sa ajunga pe unde
- in sera celei de-a doua zile ardem un party unde toti dj-i participanti sa bage cateva bucati din suflet asa.

Pana acum asta avem, ramane desigur sa votam orasul si sa ma intalnesc cu Grigo sa facem un fel de agenda.

Bodaproste pentru atentie !
Sa fiti blagosloviti!
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Mar Aug 17, 2010 10:48 am

Re: Workshop II

bai, un dj mai bun care sa intre la invitati as putea sa aduc si eu, nu dau inca nume sau ceva, va trebui sa vorbesc cu el...

eu ma gandesc totusi sa facem free for all in a 2a zi, pentru prima zi sa facem pur si simplu un line-up de DJs care se inscriu si baga... impreuna, separat, cum vor :D ca sa fie si haos, si organizare :D

eu zic acum sa punem mana de la mana sa facem tricoaie cu turntablism.ro :D o sa dea bine
Imagine
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 271

Membru din: Lun Mar 29, 2010 8:51 pm

Localitate: Bucuresti

Mesaj Mar Aug 17, 2010 12:46 pm

Re: Workshop II

Jeg scrie:bai, un dj mai bun care sa intre la invitati as putea sa aduc si eu, nu dau inca nume sau ceva, va trebui sa vorbesc cu el...

Poti sa-mi spui numele, nu e nevoie sa ma ascunzi :P
Avatar utilizator

I bring da pain!
I bring da pain!

Mesaje: 523

Membru din: Lun Mar 29, 2010 6:57 pm

Localitate: Resita

Mesaj Mar Aug 17, 2010 2:39 pm

Re: Workshop II

Perfect! Mare bucurie ca incep sa se invarta rotile pentru cel de-al doilea workshop, insa eu propun sa nu se voteze locatia, pentru ca la votat vor vota si 80% din oamenii ce nu vor veni, cei pe care nu ii intereseaza de fapt, dar vor vota si ii vor influenta pe cei 20% ce vor veni. Eu zic sa ramana stabilit Cluj-Napoca pentru ca toata lumea stie cat de bine se misca lucrurile acolo in materie de Hip-Hop, si chiar este in mijlocul tarii, deci toti vom depune eforturi egale pentru a veni. :ympeace:
Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 154

Membru din: Dum Apr 25, 2010 11:57 am

Localitate: Bucuresti // Sfantu Gheorghe // Chisinau

Mesaj Mar Aug 17, 2010 3:12 pm

Re: Workshop II

Pai daca nu cadem de acord : facem 2 workshop-uri?
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 271

Membru din: Lun Mar 29, 2010 8:51 pm

Localitate: Bucuresti

Mesaj Mar Aug 17, 2010 3:14 pm

Re: Workshop II

Sfantu scrie:Pai daca nu cadem de acord : facem 2 workshop-uri?

Asta vroiam si eu sa propun :)
Parca ti-a iesit un sfant din gura! :))
Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 154

Membru din: Dum Apr 25, 2010 11:57 am

Localitate: Bucuresti // Sfantu Gheorghe // Chisinau

Mesaj Mar Aug 17, 2010 3:32 pm

Re: Workshop II

djdanieldoicescu scrie:Parca ti-a iesit un sfant din gura! :))


Cantareste-ti cuvintele, fiule, si infraneaza-ti vorba caci nu are cum sa-mi iasa un sfant pe gura.
Probabil sa zici vroiai ca adevar graieste gura mea aurita si dreptate are intru cuvintele rostite.

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 243

Membru din: Mar Mar 30, 2010 9:31 pm

Localitate: Reghin, jud. Mures, Romania

Mesaj Mar Aug 17, 2010 3:54 pm

Re: Workshop II

HighStage scrie:Perfect! Mare bucurie ca incep sa se invarta rotile pentru cel de-al doilea workshop, insa eu propun sa nu se voteze locatia, pentru ca la votat vor vota si 80% din oamenii ce nu vor veni, cei pe care nu ii intereseaza de fapt, dar vor vota si ii vor influenta pe cei 20% ce vor veni. Eu zic sa ramana stabilit Cluj-Napoca pentru ca toata lumea stie cat de bine se misca lucrurile acolo in materie de Hip-Hop, si chiar este in mijlocul tarii, deci toti vom depune eforturi egale pentru a veni. :ympeace:

hehe! perfect :D
AnteriorUrmătorul

Înapoi la Reuniune de forum

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron
eXTReMe Tracker

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Translation/Traducere: phpBB România