Tabara de Scratch (Romania) - editia I - TSR 2010


Idei de reuniune/intalnire a comunitatii virtuale "turntablism.ro".

Moderatori: delia, Jeg

In ce perioada ai vrea sa se desfasoare Tabara de Scratch?

Chestionarul s-a închis pe data de Mie Iul 21, 2010 4:13 am

9-15 August 2010
12
80%
16-22 August 2010
3
20%
 
Voturi totale : 15
Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 154

Membru din: Dum Apr 25, 2010 11:57 am

Localitate: Bucuresti // Sfantu Gheorghe // Chisinau

Mesaj Joi Iul 22, 2010 9:34 am

Re: Tabara de Scratch (Romania) - TSR

@highstage: merci de raspuns, e ok daca sunt pensiuni, ma gandeam ca locatia e ceva mai izolata, dar e foarte ok si asa. Nu vreau sa par snob, dar nu conteaza pretul neaparat, vreu o pensiune curata frumosa si cu papica buna. Daca toate astea se gasesc la preturi mici e cu atat mai bine, dar nu vreau sa stau intr-o daramatura doar pentru ca e cu 30 de lei mai ieftin.
O sa vin doar intr-un weekend, deci locul liber din masina se aplica pentru un drum cu plecare Vineri, acum data ramane de vazut in urma voturilor.
Rulati !
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 271

Membru din: Lun Mar 29, 2010 8:51 pm

Localitate: Bucuresti

Mesaj Joi Iul 22, 2010 9:46 am

Re: Tabara de Scratch (Romania) - TSR

Am votat 9-15 august, pentru ca intre 13 si 15 am bilete la ArtMania in Sibiu, si daca tot sunt in zona, poate reusesc sa imi iau mai multe zile libere de la munca si sa le lipesc...
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 609

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:07 am

Localitate: Cluj, Romania

Mesaj Joi Iul 22, 2010 11:54 pm

Re: Tabara de Scratch (Romania) - TSR

Totu' e aproape perfect, doar ca nu putem sa venim(eu si ANT),din pacate suntem la aproximativ 3500 km distanta. :ymsigh: Anu' viitor cu siguranta! Mi-ar placea sa se faca o asemenea adunare si prin toamna, sau primavara, desi e mai greu cu cazarea atunci...Oricum ne pare foarte rau si sper ca pe viitor lucrul asta sa devina o traditie, si poate, sa se transforme intr-un festival de profil.
@DJ Maka: de la Cluj pana in Resita faci cu masina aprox. 5 ore, cu cateva opriri maxim 6.
Distractie faina si la anu' sper sa participam si noi! :)



P.S.: Mosu, faci o treaba foarte buna, cred ca Tibi moare de ciuda ca nu poate sa ajunga! :(
Global controls will have to be imposed
And a world governing body will be created to enforce them
Crises precipitate change.
Avatar utilizator

I bring da pain!
I bring da pain!

Mesaje: 523

Membru din: Lun Mar 29, 2010 6:57 pm

Localitate: Resita

Mesaj Vin Iul 23, 2010 2:55 am

Re: Tabara de Scratch (Romania) - TSR

Merci Delia :P. Da, mare pacat ca nu poate veni, si mie imi pare foarte rau. Dar tot raul spre bine, desi... :-? pacat :(.

@Sfantu: Aici ai cam tot ce-ti trebuie - http://turism.cjcs.ro/ro/unitati-cazare.php?page=12. Eu iti recomand Haus Hubertus, ca-l stiu pe patron si stiu ca se ocupa, dar toate sunt foarte intretinute ca si conditii si de clasa superioara :P.
Avatar utilizator

Bishop
Bishop

Mesaje: 99

Membru din: Lun Apr 12, 2010 12:38 am

Localitate: Bucuresti-Baneasa

Mesaj Vin Iul 23, 2010 6:31 am

Re: Tabara de Scratch (Romania) - TSR

deci pana la urma cati suntem ?poate imi da Mircea un raspuns :D!
Avatar utilizator

I bring da pain!
I bring da pain!

Mesaje: 523

Membru din: Lun Mar 29, 2010 6:57 pm

Localitate: Resita

Mesaj Vin Iul 23, 2010 3:54 pm

Re: Tabara de Scratch (Romania) - TSR

Pana acum, dupa ceea ce s-a postat aici si NU DUPA CE MI-ATI ZIS PE MESSENGER (nu voi tine cont decat de cei care au postat aici), vor veni asa:
Dj Smoke, Dj SchraBeat, Dj Undoo, Dj Maka, Dj Wicked si in weekend Dj Daniel Doicescu & Sfantu. Pe messenger mi-au mai zis o gramada ca vin, ca poate vin, ca probabil vin si desi am insistat sa posteze si aici, majoritatea promitand ca posteaza in cateva minute, nici unul nu a postat. La unii chiar am insistat cateva zile, asa ca daca aveti impresia ca forumul s-a mutat pe messenger, veti veni degeaba cateva sute de Km, deoarece vom face lista cu CEI CARE AU SI-AU CONFIRMAT VENIREA AICI! Altii neavand ce cauta ;).

Momentan nimeni nu a respectat rugamintea de a preciza ce aparatura poate aduce. Nu avem decat o statie si doua boxe pe care le voi aduce eu. Nu avem platane, nu avem mixere, nu avem nimic! Daca chiar vreti sa facem ceva trebuie sa va implicati si voi, daca nu vreti, renuntam, nu e problema putem merge si fara voi :|.
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 271

Membru din: Lun Mar 29, 2010 8:51 pm

Localitate: Bucuresti

Mesaj Vin Iul 23, 2010 4:51 pm

Re: Tabara de Scratch (Romania) - TSR

Momentan la mine nu e sigur cand si daca vin, dar daca vin, aduc 2 platane si 1 mixer, plus un MacBook, iar sculele in afara de laptop le pot lasa pe toata perioada si mi le aduce cineva inapoi (in caz ca vin in primele zile). Revin cu informatii exacte pe luni.
Avatar utilizator

I bring da pain!
I bring da pain!

Mesaje: 523

Membru din: Lun Mar 29, 2010 6:57 pm

Localitate: Resita

Mesaj Sâm Iul 24, 2010 2:42 am

Re: Tabara de Scratch (Romania) - TSR

Luati exemplu de la Daniel, asa vreau sa postati! Intelegeti ca voi face o lista cu tot ce vom avea (aparatura) si cu participanti, care cand vor veni ca sa stim pe ce perioada vor sta.

@Daniel, eu sper sa vi si sa stai toata saptamana (cel putin) :P. Fa cumva, da din salar cuiva sa iti tina locul la munca :P. Vi de la inceput, il iei si pe undoo cu schrabeat cu auto, pica perfect :D. Stiu ca e greu si poate imposibil, but I know you'll do your best. :ympeace:
Avatar utilizator

Bishop
Bishop

Mesaje: 99

Membru din: Lun Apr 12, 2010 12:38 am

Localitate: Bucuresti-Baneasa

Mesaj Sâm Iul 24, 2010 7:00 am

Re: Tabara de Scratch (Romania) - TSR

aduc eu un PMC 06 B atat pot sa aduc... :( platane nu am in ce sa le car...
Avatar utilizator

Most Valuable Player
Most Valuable Player

Mesaje: 60

Membru din: Lun Mar 29, 2010 7:59 pm

Localitate: http://www.schrabeat.com

Mesaj Sâm Iul 24, 2010 10:18 am

Re: Tabara de Scratch (Romania) - TSR

O sa aduc laptopul, tracktor scratch, casti si in cazul in care nu se gaseste un mixer mai aproape de resita si vin cu o masina pot aduce si un 06:)
AnteriorUrmătorul

Înapoi la Reuniune de forum

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron
eXTReMe Tracker

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Translation/Traducere: phpBB România