Tabara de Scratch (Romania) - editia III - TSR 2012


Idei de reuniune/intalnire a comunitatii virtuale "turntablism.ro".

Moderatori: delia, Jeg

The PAWN
The PAWN

Mesaje: 39

Membru din: Dum Iul 25, 2010 11:29 pm

Localitate: reghin

Mesaj Joi Mai 31, 2012 12:49 am

Re: Tabara de Scratch (Romania) - editia III - TSR

pare rau sa aud treaba cu locatia.era chiar ideal locul acela,dar asta e. mosule poate tii cont de ce ti am zis in trecut, cu schimbarea zonei:) stii tu, sa o mutam in alta zona gen undeva in centrul tarii, poate ajung mai multi asa?sau nu stiu e doar o idee oricum! numa bine!

Bishop
Bishop

Mesaje: 72

Membru din: Joi Apr 08, 2010 5:09 pm

Mesaj Sâm Iun 02, 2012 1:14 am

Re: Tabara de Scratch (Romania) - editia III - TSR

Cabane sunt destule peste tot in tara.
Avatar utilizator

I bring da pain!
I bring da pain!

Mesaje: 523

Membru din: Lun Mar 29, 2010 6:57 pm

Localitate: Resita

Mesaj Dum Iun 03, 2012 6:09 pm

Re: Tabara de Scratch (Romania) - editia III - TSR

M-am gandit si ar fi fain, normal. Daca facem in regim de cabana sigur o sa reusim sa mutam. Mi se parea dificil daca o faceam tot in regim de cort ca ne trebuia generator sau sursa de curent si acoperis.

Pai tot sunteti voi mai aproape pe acolo prin centrul tarii si eu extrem de ocupat in ultima perioada... Nu aveti chef de un research dupa cabane/zone si telefonat. Dupa ce gasiti locatia si asa va ajut cu restul organizarii, dar imi e destul de greu in perioada asta sa caut si o sa treaca timpul :(.
Avatar utilizator

Bishop
Bishop

Mesaje: 99

Membru din: Lun Apr 12, 2010 12:38 am

Localitate: Bucuresti-Baneasa

Mesaj Sâm Iun 09, 2012 9:14 am

Re: Tabara de Scratch (Romania) - editia III - TSR

Hai cu tabara!!

The PAWN
The PAWN

Mesaje: 39

Membru din: Dum Iul 25, 2010 11:29 pm

Localitate: reghin

Mesaj Dum Iun 17, 2012 6:02 am

Re: Tabara de Scratch (Romania) - editia III - TSR

si daca o tii regim de cort. e ok zic eu. generator este, sau generatoare ... si acoperis. am putea ridica 2 prelate dealea, gen terasa de vara, nu stiu daca stiti la ce ma refer. chestiile alea cu schelet de metal si acoperis din prelata.si pereti tot din prelata. deobicei is alb cu verde in dungi verticale.:-??daca unesti 2 delea faci cam de2 ori foisorul unde tineam pana acum sculele..eu am o prelata deasta.daca ar mai fii una sau chiar mai multe ar fii lux... asta in caz ca vreti sa ramanem la regim de cort cum zice mosu:)) la treaba cu cabana..nu stiu ce sa zic. e complicat..ar fii nevoie de o cabana cat de cat mare...cat de cat aproape de toti...deci ..mosu asteptam propuneri:))tu tre sa decizi:D
Avatar utilizator

I bring da pain!
I bring da pain!

Mesaje: 523

Membru din: Lun Mar 29, 2010 6:57 pm

Localitate: Resita

Mesaj Dum Iun 17, 2012 6:54 am

Re: Tabara de Scratch (Romania) - editia III - TSR

Eu zic sa sunam la cabana (oricare dintre noi cred ca are credit, dar daca nu o va face nimeni curand o voi face eu), daca nu se gaseste alta in alta locatie. Desi locatia are personalitatea ei si cum zicea si Robert ar fi pacat sa opierdem...

Beciul este perfect (vedeti foto: Foto cabana), are acum o masa de ping-pong si una de biliard. Cele de ping-pong se pot rabata si o sa dispara, cea de biliard o impingem noi sa facem loc la scule :P. Mai departe imaginatia voastra va poate prezice viitorul :P.

Ce zicem, a sunat careva? :D
Avatar utilizator

Most Valuable Player
Most Valuable Player

Mesaje: 156

Membru din: Mar Mar 30, 2010 9:52 pm

Localitate: 27:03 E 45:23 N

Mesaj Dum Iun 17, 2012 7:00 pm

Re: Tabara de Scratch (Romania) - editia III - TSR

Bai l-am sunat eu pe om si a zis in felul urmator:
Cabana e libera dupa 15 iulie si e foarte ok avand in vedere ca i-am propus data de 30 iulie - 5 august, mi-a spus ca in casa pot dormi chiar si 14-16 persoane, iar corturi a zis ca il vor deranja in curte pentru ca are gazon si-l stricam dar pe poiana din fata putem pune fara probleme. Deci cam astea is informatiile, daca ne hotaram totusi propun sa ne organizam in felul urmator, daca mergem mai multi de 16, sa zicem asa ca am veni in total 32, sa zicem asa ipotetic plata s-o facem gen cu randul sa nu plateasca aceleasi persoane pentru fiecare zi de stat, iar cu dormitul sa facem schimb daca conteaza foarte mult pe unde apuci sa dormi... ma rog nu sunt foarte coerent acum din cauza oboseli dar intelegeti ce vreau sa zic...
"...Is inarmat in ghilimele, nu cu un surub ci cu un Shure"
Avatar utilizator

I bring da pain!
I bring da pain!

Mesaje: 523

Membru din: Lun Mar 29, 2010 6:57 pm

Localitate: Resita

Mesaj Lun Iun 18, 2012 6:02 pm

Re: Tabara de Scratch (Romania) - editia III - TSR

Super MISU! Multumiri de implicari, trebuie sa dezvoltam pe tema, o sa dau un mass ca sa provoc lumea si o sa reapar in zona dupa 12 deseara cand termin cu lucru', ca acu', sincer, am citit in graba si nu am timp sa dezvolt. Ce e cert e ca eu o sa pot sta 5-6 zile (daca prindem si weekend) si trebuie sa stiu din timp, deci zilele astea trebuie sa ne hotaram... :ympeace:
Avatar utilizator

Most Valuable Player
Most Valuable Player

Mesaje: 156

Membru din: Mar Mar 30, 2010 9:52 pm

Localitate: 27:03 E 45:23 N

Mesaj Mar Iun 19, 2012 2:44 am

Re: Tabara de Scratch (Romania) - editia III - TSR

si aici si pe facebook sa facem o lista exacta cu cine vine si sa ne impartim in felul urmator:
1. oameni care vor conditii full time si sunt dispusi sa plateasca 6 zile de cazare
2. oameni care vor sa plateasca 3 zile de cazare si 3 zile sa stea cu cortu si ii grupam asa frumos
3. oameni care nu vor sa dea nici-un ban si care vor sa stea doar cu cortu si nu ca vor ci ca nu isi permit decat cu cortu
ca sa nu intelegeti gresit platim daca nu pentru conditiile noastre ci pentru desfasurarea taberei in sine ca daca se trezesc toti ca :
"eu stau cu cortu ce-mi trebe mie cazare?" raspunsu e
"pai da ma da daca stam toti la cort si nu platim atunci unde plm mai stam " :))) deci cam asta e nu va sfiiti sa ma miscati mai repede cu numele si sa updatati o lista chiar dupa fiecare nume care se bate in cuie
"...Is inarmat in ghilimele, nu cu un surub ci cu un Shure"

The NOOB
The NOOB

Mesaje: 2

Membru din: Mar Iun 19, 2012 7:42 pm

Mesaj Mar Iun 19, 2012 8:03 pm

Re: Tabara de Scratch (Romania) - editia III - TSR

Salut everyone,

Poto aici ( sper sa ma mai stie lumea :D )... prezent pana acuma la toate taberele pana acuma.

Ideea cu cabana e ok, iar dupa parerea mea 6 nopti de fun ar fi ideale.

Avand in vedere pretul de 500 de lei/noapte si faptul ca putem sta 15 oameni in cabana efectiv ( + ideea cu corturile de afara)... la 20 de oameni in total (estimativ vorbind) am iesi cu 150 de lei cazarea per total.

OK, ramane ideea cu cine doarme si unde... aici vreau sa spun ca eu cu Moshu' am fi dispusi sa dormim in boscheti, canale etc. :)) ... adica in masina sau cort cum am dormit si pana acuma. Pana la urma asta e si "part of the fun" si cred ca vom mai avea amatori de asa ceva. Daca numai noi doi o sa fim se poate face usor si un plan de dormit cu schimbul.

Cu astea fiind zise despre cazare, sa trecem la partea cu perioada, care de fapt e cea mai importanta. Data stabilita (30 iul - 5 aug) e ok din punctul meu de vedere, e si fixata din timp incat sa poata lumea sa si faca planurile cum trebuie.

Daca cineva propune alta perioada, sau un grup de oameni propun alta perioada sa spuna cat mai devreme sa vedem ce putem faca si sa vedem cum decide majoritatea.

Putem deja sa facem o lista cu cine si cand poate!

Ceva de genu...

1. Poto (30 iul - 5 aug) - dormit oriunde
2. Moshu' (30 iul - 5 aug) - dormit oriunde
..................

So go go go... :D

Chiar sper sa fie lumea destul de motivata sa continue discutia si sa ne strangem incat dupaia sa putem sa radem si sa zicem, "ba frate, ce tare a fost... vreau si la anu..."

Peace!
AnteriorUrmătorul

Înapoi la Reuniune de forum

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

cron
eXTReMe Tracker

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Translation/Traducere: phpBB România