Caut DJ pentru live band


Ai o idee de colaborare sau proiect in urma careia crezi ca va iesi ceva tare? Expune-o si incearca sa o pui in aplicare!

Moderator: AlexSturza

ANT

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 505

Membru din: Lun Apr 05, 2010 9:04 pm

Localitate: Paris

Mesaj Dum Iul 24, 2011 11:00 am

Re: Caut DJ pentru live band

scuze misule, n-am vrut sa te supar sau ceva, departe de mine intentia asta...
poate n-am citit destul de atent posturile anterioare, pe scurt, nu m-as implica intr-un proiect cu care "n-am nici o treaba", l-am citit pe eminescu, el e printre ultimii modernisti europeni, genul de ganditor cu viziune foarte depasita despre ceea ce inseamna geniu, deci scuze dar mie nu mi se pare ca merge analogia, deloc...
nici un beeef!!!!
:ymhug:

The NOOB
The NOOB

Mesaje: 5

Membru din: Mie Iul 20, 2011 2:36 pm

Mesaj Dum Iul 24, 2011 10:44 pm

Re: Caut DJ pentru live band

Oameni buni, nu va certati. Acestea sunt cerintele si trebuie respectate. Cine va dori sa intre in acest proiect, o va face din placere si nu din obligatie. Eu propun sa nu lasam ideile preconcepute sau prejudecatile sa inlocuiasca faptele concrete. Spuneti ca o astfel de colaborare nu e buna? Va contrazic dand exemplu colaborarea dintre Run Dmc si Aerosmith. Binentales ca mai sunt multi altii dar asta e mai cunoscuta, asa ca ... nu trageti concluzii inainte sa incercati!
Acestea fiind spuse .... UP!
Avatar utilizator

The PAWN
The PAWN

Mesaje: 55

Membru din: Dum Oct 10, 2010 2:17 pm

Mesaj Lun Sep 05, 2011 2:41 am

Re: Caut DJ pentru live band

Parerea mea e ca cerintele sunt putin exagerate...voi vreti un dj standard, fara personalitate!
Din propria experienta va spun ca nu o sa gasiti o persoana care sa indeplineasca pe deplin toate cerintele.

Eu nu sunt prezent mereu la repetitii, si daca sunt inainte sa incepem repetitiile fumez ceva; da nu astae obiecivul trupei, adica sa ma las de fumat,
obiectivu e sa reusim sa ajungem la un produs final cat mai asemanator cu idea de la care se pleaca si pe zi ce trece sa devenim din ce in ce mai profesionali.

E vorba de trupa ca intreg, nu despre dj care nu vorbeste tare mult sau fumeaza.

scurt moment publicitar:

The NOOB
The NOOB

Mesaje: 5

Membru din: Mie Iul 20, 2011 2:36 pm

Mesaj Mar Sep 06, 2011 11:19 am

Re: Caut DJ pentru live band

Man, eu nu spun nici ca zici bine, nici ca zici rau!
Spun doar ca exista atat performanta cat si contraperformanta. Iar cerintele enumerate de mine mai sus, sunt necesare (nu si suficiente) pentru a putea ajunge la un nivel de performanta la cere sa poti "presta" si in afara salii de repetitii. (a se intelege sa fii capabil sa sustii un program live, sa captezi atentia publicului, sa atragi prin ceea ce exprimi, mai exact sa oferi in primul rand calitate si nu cantitate, intr-un cuvant sa fii "profesionist").
Ei bine aici fiecare dintre noi este liber sa aleaga ce vrea. Probabil unuii isi doresc sa devina profesionisti, lupta pentru acest tel, muncesc pe rupte, isi cultiva talentul, investesc resurse, timp, in treaba asta, iar altii dimpotriva, prefera mediocritatea, se complac in situatia in care sunt, isi inneaca frustrarile si nerealizarile folosindu-se de diferite ... "spiluri" si anume: prafuri, iarba, alcool, etc.
Asa cum am spus la inceput, nu stiu de partea cui este adevarul, stiu doar ca eu personal am nevoie (si caut) doar profesionisti! Atat!


Peace!
Anterior

Înapoi la Colaborari si proiecte

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron
eXTReMe Tracker

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Translation/Traducere: phpBB România