Workshop II


Idei de reuniune/intalnire a comunitatii virtuale "turntablism.ro".

Moderatori: delia, Jeg

ANT

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 505

Membru din: Lun Apr 05, 2010 9:04 pm

Localitate: Paris

Mesaj Lun Aug 16, 2010 2:07 am

Re: Workshop II

Ca sa nu ne lungim aiurea si sa nu sugereze fiecare cate un alt oras la fiecare post ar fi bine, in primul rand, sa se sesizeze cei care pot sa se implice pentru un eventual plan de organizare in cluj (locatie, perioada/data, etc) si orice alt suport. Apoi, cei care sunt din alte orase sa se pronunte intr-un fel anume cu referire la acest subiect.
Noi am propus clujul pentru ca aici am putea sa ne implicam, plus ca e un oras destul de activ in evenimente de profil (mai mult sau mai putin), exista si cativa dj-i activi de calitate in oras.
Din punctul meu de vedere (personal), in afara de bucuresti, ori se face ceva in tm ori in cluj, in rest fara suparare nu exista miscare cum trebuie...poate doar in deva, tg mures sau brasov, nu ca as avea ceva in special cu sibiul... dar totusi primele doua sunt cele mai indicate, acum ramane sa va pronuntati si voi...

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 243

Membru din: Mar Mar 30, 2010 9:31 pm

Localitate: Reghin, jud. Mures, Romania

Mesaj Lun Aug 16, 2010 2:22 am

Re: Workshop II

ANT scrie:Ca sa nu ne lungim aiurea si sa nu sugereze fiecare cate un alt oras la fiecare post ar fi bine, in primul rand, sa se sesizeze cei care pot sa se implice pentru un eventual plan de organizare in cluj (locatie, perioada/data, etc) si orice alt suport. Apoi, cei care sunt din alte orase sa se pronunte intr-un fel anume cu referire la acest subiect.
Noi am propus clujul pentru ca aici am putea sa ne implicam, plus ca e un oras destul de activ in evenimente de profil (mai mult sau mai putin), exista si cativa dj-i activi de calitate in oras.
Din punctul meu de vedere (personal), in afara de bucuresti, ori se face ceva in tm ori in cluj, in rest fara suparare nu exista miscare cum trebuie...poate doar in deva, tg mures sau brasov, nu ca as avea ceva in special cu sibiul... dar totusi primele doua sunt cele mai indicate, acum ramane sa va pronuntati si voi...


Trebuie sa stim exact cine se implica, corect! Mie mi-ar fi foarte usor sa merg pana la Cluj (101km). Dar cine vine din Bucuresti pana in Cluj? is tare curios :D (tineti cont ca e cam aceeasi distanta Bucuresti->Valiug, deci nu e mare lucru :P )
Eu nu stiu ce sa zic...din Cluj cunosc putini: Maka, Wicked, Twist. Din Bucuresti ar fi foarte multi care sar implica, zic eu. :-??
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 609

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:07 am

Localitate: Cluj, Romania

Mesaj Lun Aug 16, 2010 2:37 am

Re: Workshop II

Bucuresti - Cluj 426 km
Bucuresti - Resita 486 km
Nu ca ar avea neaparat vreo importanta distanta, spre cluj ai si mijloace de transport in comun mai lejere, etc
Ar mai fi si alti dj-i pe langa cei enumerati de tine, plus cei din imprejurimi(tg mures, brasov, etc)
Oricum nu trebuie sa se stranga o mie de oameni...ci sa se faca ceva si in partea asta de tara pe turntablism exclusiv... ma rog, asteptam si alte pareri!!
Global controls will have to be imposed
And a world governing body will be created to enforce them
Crises precipitate change.

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 243

Membru din: Mar Mar 30, 2010 9:31 pm

Localitate: Reghin, jud. Mures, Romania

Mesaj Lun Aug 16, 2010 2:54 am

Re: Workshop II

Eu nu am zis ca nu ar fi altii, eu iam zis pe cei care ii cunosc. Din Mures nu ar prea fi cine sa vina, doar eu, Dadu si poate Sauce.
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 271

Membru din: Lun Mar 29, 2010 8:51 pm

Localitate: Bucuresti

Mesaj Lun Aug 16, 2010 10:23 am

Re: Workshop II

Cluj ar presupune concediu, lucru care (mie cel putin) imi este inaccesibil anul asta, din cauza Taberei de Scratch. La Resita nu prea au fost oameni din Cluj, deci parerea mea ar fi sa se deplaseze in Bucuresti macar la Workshop :P
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Lun Aug 16, 2010 11:49 am

Re: Workshop II

djdanieldoicescu scrie:Cluj ar presupune concediu, lucru care (mie cel putin) imi este inaccesibil anul asta, din cauza Taberei de Scratch. La Resita nu prea au fost oameni din Cluj, deci parerea mea ar fi sa se deplaseze in Bucuresti macar la Workshop :P


eu nu am ajuns la tabara de scratch tocmai pt ca nu am mai putut sa imi iau concediu... cat despre transportul in comun, pana nu am case`uri nu prea am cum, gandeste`te viniluri, pickupuri, mixer... :) si daca as avea case`uri ar fi greu ca dracu...

eu din lipsa de alte posibilitati zic buc (cu toate ca mi`ar fi placut in cluj.. dar chiar n`am cum)

cat despre organizare, deja s`au oferit 2 persoane si avem 3 variante :)

hai totusi sa enumeram toate variantele si sa supunem la vot :D cel mai frumos
Imagine
Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 154

Membru din: Dum Apr 25, 2010 11:57 am

Localitate: Bucuresti // Sfantu Gheorghe // Chisinau

Mesaj Lun Aug 16, 2010 12:57 pm

Re: Workshop II

Si eu sunt de parere ca ar trebui sa votam locatia.
E frumos la Cluj si toate alea, dar Bucuresti ne-ar oferi ceva mai multe posibilitati.
Ca idee, ma gandeam la un workshop de 2 zile, care sa se termine cu un Grand Party la care sa evolueze fiecare digeu prin rotatie cu 4-5 piese.
Putem organiza si o taraba de Hip-Hop editia "nu stiu cat" de unde sa poata lumea sa cumpere discuri casete s.a.m.d. .
Prima zi de workshop , circuit inchis, numai digei si a doua zis, Taraba de Hip-Hop in paralel cu workshopp-ul plus seara un Block Buster Party.
In Bucuresti ar putea veni niste omuleti de la care chiar am avea ce invata, si putem invita multa lume din rep si nu numai.
Zic si eu!

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 243

Membru din: Mar Mar 30, 2010 9:31 pm

Localitate: Reghin, jud. Mures, Romania

Mesaj Lun Aug 16, 2010 1:56 pm

Re: Workshop II

sunt de acord cu Daniel, dar ideea de Bucuresti ma distruge... Ar trebui sa facem sa fie bine pentru toti nu doar pentru cei din Bucuresti :) Ca e turntablism-ul romanesc nu bucurestean :)
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Lun Aug 16, 2010 3:25 pm

Re: Workshop II

da mai alex, eu pe tine te inteleg, esti inca pustan, inca prin liceu probabil, te doare la bascheti, daca e vacanta te duci oriunde... gandeste`te ca insa unii dintre noi avem serviciu, altii neveste, altii copii (nu e cazul meu, eu am doar serviciu)... si problema transportului si a timpului liber sunt piedici... eu de ex d`asta nu am ajuns la tabara de scratch... puteam pleca cel mult vineri noapte si sa ajung sabata dimineata... si tinand cont ca s`a si terminat cu o zi mai devreme nici macar nu regret ca nu am mai venit in weekend ca ajungeam doar sa ajut la strans :))

exista o mica posibilitate ca daca facem workshop-ul departe sa vina o groaza de lume si mai putini DJs...

@sfantu: ma tu ai idei cam bune :))

poate la anu facem ceva mare, pe strada, in parc, chestii... care aveti camnioane hai sa ne bagam la un turntablism parade :D
Imagine

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 243

Membru din: Mar Mar 30, 2010 9:31 pm

Localitate: Reghin, jud. Mures, Romania

Mesaj Lun Aug 16, 2010 5:53 pm

Re: Workshop II

pai na, faceti in Bucuresti... Eu nu ma mai bag ca oricum nu pot sa ajung acolo.
AnteriorUrmătorul

Înapoi la Reuniune de forum

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron
eXTReMe Tracker

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Translation/Traducere: phpBB România