Workshop II Bucuresti


Idei de reuniune/intalnire a comunitatii virtuale "turntablism.ro".

Moderatori: delia, Jeg

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 271

Membru din: Lun Mar 29, 2010 8:51 pm

Localitate: Bucuresti

Mesaj Mie Aug 25, 2010 8:38 am

Re: Workshop II Bucuresti

Sfantu scrie:Din cate vad, avem cel putin 2 voturi pro sendvisuri ( cu salam ).
Ma gandeam sa facem o lista cu adrese de mail de la case de productie si sa le trimitem invitatii celor de-acolo, mai toti au cate un digeu prin ograda. Eu o sa dau mail la ChillBrothers si am sa vorbesc cu Mitza si Vlad de la OkapiSound. Cred ca daca imi pun putin mintea la contributie pot sa-l anturez si pe Nicalai ( Swamp ) ca na, ar avea si el ceva de aratat pe-acolo.

Week-endul 25-26 Septembrie e ok ?

Este super.
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Mie Aug 25, 2010 11:35 am

Re: Workshop II Bucuresti

eu cred ca da... zic sa mai asteptap putin de tot cu data sa se trezeasca si delia cu ant si sa vedem cand vin in romania n shit :D
vexx si piele ar fi tare daca ar veni dar am o vaga senzatie ca nu ii intereseaza prea mult... rusu&flore iar ar fi tare daca ar veni... tre sa ne vedem in weekend cu niste pixuri si foi sa punem totul pe hartie fata-nfata :D
Imagine
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 609

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:07 am

Localitate: Cluj, Romania

Mesaj Mie Aug 25, 2010 12:06 pm

Re: Workshop II Bucuresti

STATI, STATI, STATI!!!! Am citit bine Vexx si Piele?! :-o Am citit bine sandviciuri cu branza rasa ca la reuniuni? Ce pot sa-mi doresc mai mult?? Sunt absolut pro la aceste doua propuneri. Legat de afise, daca vreti si-n Cluj, you can count on us! :D
@Jeg, multumim pentru vorba pusa! :))
Global controls will have to be imposed
And a world governing body will be created to enforce them
Crises precipitate change.
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Mie Aug 25, 2010 12:46 pm

Re: Workshop II Bucuresti

@delia: vexx si piele erau niste idei, nu stiu daca o sa dam de ei cumva, daca o sa vrea sa vina sau nu o sa ii intereseze... vom vedea (sper)... ar fi destul de tare sa vina dar dupa cum stii sunt 2 nume care apar destul de rar pe la evenimente (din pacate)... dar hai sa nu fim (inca) pesimisti :D

afise nu prea o sa avem, o sa fie unu-doua... in rest pe net... `nyway, cand va intoarceti? :D macar o data sa avem in cap :))

ps: cu haleul nush cum o sa fie, senvisurile cred ca erau doar o gluma :)) iti dai seama ca va fi o graza de lume si oricum ar trebui niste cantitati enorme... ca sa nu mai spun ca mancare=mizerie dupa... :D
Imagine

ANT

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 505

Membru din: Lun Apr 05, 2010 9:04 pm

Localitate: Paris

Mesaj Mie Aug 25, 2010 1:13 pm

Re: Workshop II Bucuresti

Si eu sunt pro senvisuri simple de reuniune, macar asa pentru cei care ne stim de pe forum :))
In rest, aproape orice data e buna dupa 22 septembrie!
:ymhug: @Jeg


LE: Legat de afise in cluj, daca nu vreti sa faceti flyere, sau nu va permiteti, poate punem noi mana de la mana sa facem cateva macar pentru centrul orasului... :D
Apropo, cel putin pentru party nu v-ar interesa sa-l chemati pe Dj DEX din brasov? E foarte bun, pentru cei care nu l-au prins, desi m-as mira sa nu stie lumea de el...
Il recomand cu caldura si pe Dj 7 (Shapteh) din cluj si cred ca ar merge si un Bread & Butter la party (daca va intereseaza), unul dintre baieti din cate am inteles s-a stabilit in bucuresti... gata ca iar m-am intins prea mult :))
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Mie Aug 25, 2010 1:55 pm

Re: Workshop II Bucuresti

:)) atata timp cat te restrangi la o pagina nu e niciodata prea mult :))

oricine e binevenit bro, cu cat o sa fim mai multi digei, cu atat o sa fie mai fun... daca suntem 3 oameni oricum nu rezolvam nimic :))

flyerele pe langa faptu ca ne costa (si probabil nu vor fi foarte ieftine) nu stiu cat de mult ne ajuta... daca imparti flyere prin cluj o sa vina maxim 10 oameni probabil... aceeasi care oricum vin ca se uita pe situri si vad :D
Imagine
Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 154

Membru din: Dum Apr 25, 2010 11:57 am

Localitate: Bucuresti // Sfantu Gheorghe // Chisinau

Mesaj Mie Aug 25, 2010 4:29 pm

Re: Workshop II Bucuresti

ANT scrie:... sa-l chemati pe Dj DEX din brasov? E foarte bun, pentru cei care nu l-au prins, desi m-as mira sa nu stie lumea de el...
Il recomand cu caldura si pe Dj 7 (Shapteh) din cluj si cred ca ar merge si un Bread & Butter la party (daca va intereseaza), unul dintre baieti din cate am inteles s-a stabilit in bucuresti...


So, orice Dj e binevenit, atat ca participant la workshop cat si si ca entertainer. Toti dj-i participanti la workshop vor pune muzica. Nu ne axam pe un singur digeu pentru party in nici un caz. Guta nu-l cheama la el la nunta pe Salam.
De Dj Dex n-am auzit desi sunt de prin Brasov ( poate m-am mutat eu de prea mult timp la capitala ).
Duo-ul Bread & Butter suna foarte ok (mie imi plac mult de tot, la fel ca si Ufe & Zicu ), nu stiu daca vor sa vina moka, gratis sau degeaba.
Flyerele n-au rost, sunt bani aruncati pe geam, atat in Bucuresti cat si in Cluj sau alta parte, sunt de acceasi parere ca si Jeg.
Senvisurile erau o caterinca proasta, nu ma gandeam ca o sa prinda. In club nu cred ca vrem sa puta a salam, unt si cascaval.
Am sa incerc sa obtin cu o zi inainte de eveniment promovare pe Guerrilla printr-o interventie live.
Am dat repede ca ma grabesc.
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Mie Aug 25, 2010 6:27 pm

Re: Workshop II Bucuresti

dude, dai interviu la guerilla? :D ce tare :D

decat sa facem senvisuri sau ceva, eu zic sa comandam in backstage multa pizza sau junkereala dinasta in orice caz :D

sa vedeti p`orma cum o sa alunece degetele pe fader :))))
Imagine
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 609

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:07 am

Localitate: Cluj, Romania

Mesaj Mie Aug 25, 2010 9:16 pm

Re: Workshop II Bucuresti

Toti trag spre mancare! =p~ Puteti face oricum si fara sandviciuri si fara afise, important e sa iasa evenimentu' la fel de ok ca si TSR si sa se stranga cat mai multi dj-i.
Global controls will have to be imposed
And a world governing body will be created to enforce them
Crises precipitate change.
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Mie Aug 25, 2010 10:39 pm

Re: Workshop II Bucuresti

va fi, va fi :D
Imagine
AnteriorUrmătorul

Înapoi la Reuniune de forum

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

cron
eXTReMe Tracker

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Translation/Traducere: phpBB România