Workshop II Bucuresti


Idei de reuniune/intalnire a comunitatii virtuale "turntablism.ro".

Moderatori: delia, Jeg

Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 190

Membru din: Joi Apr 08, 2010 11:46 am

Mesaj Joi Aug 19, 2010 11:53 pm

Re: Workshop II Bucuresti

poate doar fiindca n-ar putea ajunge la toate.. :))
"Eu sunt un vegetar militant
Si un om cu masura, dau respect cu garnitura
Nu cu carne in gura."
Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 154

Membru din: Dum Apr 25, 2010 11:57 am

Localitate: Bucuresti // Sfantu Gheorghe // Chisinau

Mesaj Vin Aug 20, 2010 9:02 am

Re: Workshop II Bucuresti

@ HighStage : Turntablism.ro a fost, este si va ramane locul unde ne-am intalnit.
Faptul ca noi continuam organizarea Workshop-ului pe forum este devoada a faptului ca Turntablism.ro este motorul de organizare al evenimentului.
Daca vroiam sa facem abstractie de Turntablism.ro continuam organizarea in privat pe mail mess sau alte cai de comunicare.

Ideea a fost ca unii turntablisti din Bucuresti nu pot ajunge in nici un fel la Cluj, dar totusi vroiau un eveniment unde sa se manifeste si sa faca schimb de experienta.
Intrebarea mea este: daca un digeu nu poate ajunge la Cluj sau orice alta localitate din tara, nu are dreptul sa participe la un eveniment organizat separat?

Cand am lansat ideea de a organiza 2 workshop-uri in cadrul Topic-ului Workshop II nimeni nu s-a opus, desi conceptual ideea exista de cateva zile.

@highground: clubul Temple a fost preluat de amicul meu in urma cu cateva luni de zile. El nu prea se pricepe la promovare, PR, sau organizari de petreceri. Acesta este motivul pentru care nu se prea umple clubul de oameni si sta mai mult inchis.
Eu am propus locatia pentru ca patronul imi este amic, nu ne va cere bani profitand de ocazie sa deschida clubul.
Evenimentele care au avut loc pana acum acolo, da intradevar, au avut o natura cocalareasco/tehno/minimalo/electronica dar asta nu inseamna ca locatia nu e ok pentru workshop.
Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 190

Membru din: Joi Apr 08, 2010 11:46 am

Mesaj Vin Aug 20, 2010 9:46 am

Re: Workshop II Bucuresti

poate o sa aibe mai mult succes dupa workshop..
"Eu sunt un vegetar militant
Si un om cu masura, dau respect cu garnitura
Nu cu carne in gura."
Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 154

Membru din: Dum Apr 25, 2010 11:57 am

Localitate: Bucuresti // Sfantu Gheorghe // Chisinau

Mesaj Vin Aug 20, 2010 9:54 am

Re: Workshop II Bucuresti

highground scrie:poate o sa aibe mai mult succes dupa workshop..

Sincer, nu cred
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 609

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:07 am

Localitate: Cluj, Romania

Mesaj Vin Aug 20, 2010 11:29 am

Re: Workshop II Bucuresti

Workshopul de la Cluj era doar o idee. Ca sa fie pusa pe picioare aveam nevoie de mai multi oameni. Cel mai probabil, anul asta, n-o sa organzam nimic la Cluj. :) Acum fie ca se tine in Bucuresti, fie ca se tine in alt oras, sper doar sa pot ajunge!
Global controls will have to be imposed
And a world governing body will be created to enforce them
Crises precipitate change.
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Vin Aug 20, 2010 11:57 am

Re: Workshop II Bucuresti

speram si noi sa poti ajunge (cu toate ca ar fi dragut sa fie 2 pana la final)... ai rata o distractie pe cinste pentru ca eu cred ca o sa iasa tare anul asta, mult mai tare ca anul trecut :)

@sfantu: am vbit eu cu HighStage, avem si binecuvantarea lui, e ok... cat despre club... daca iese bine si amicului tau ii place poate facem odata pe luna hiphop party p`acolo (ma rog, asta daca renteaza si vine lumea :D )
Imagine
Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 154

Membru din: Dum Apr 25, 2010 11:57 am

Localitate: Bucuresti // Sfantu Gheorghe // Chisinau

Mesaj Vin Aug 20, 2010 12:06 pm

Re: Workshop II Bucuresti

@ Jeg : poate, cine stie, eu i-am mai propus lui asta si a fost pozitiv in atitudine

@ All: Acum avem nevoie de idei, ce ati vrea sa vedeti/auziti, ce teme vreti sa dezbatem , cine sa mai vina ca invitat?
Orice idee e binevenita !
Avatar utilizator

I bring da pain!
I bring da pain!

Mesaje: 523

Membru din: Lun Mar 29, 2010 6:57 pm

Localitate: Resita

Mesaj Vin Aug 20, 2010 2:05 pm

Re: Workshop II Bucuresti

@Sfantu: La asta ma refeream, ca nu pot fi doua. Pentru ca nu exista suficienti dj in ro incat sa aiba succes doua. Daca va fi in Bucuresti, in Bucuresti sa fie! Dar nu are rost sa mai facem si in alta locatie, deoarece, probabil, cei ce vor merge in Bucuresti nu vor mai merge in alta parte, si probabil ei reprezinta cel putin 50% din potentialul oricarui eveniment turntablistic din tara. Nu vreau sa spere restul ca se va tine si la Cluj si sa ramana cu ochii in soare. Daca facem la Bucuresti, facem hotarati! :D
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 609

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:07 am

Localitate: Cluj, Romania

Mesaj Vin Aug 20, 2010 3:48 pm

Re: Workshop II Bucuresti

La Bucuresti sa fie! :ymparty:
Global controls will have to be imposed
And a world governing body will be created to enforce them
Crises precipitate change.

ANT

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 505

Membru din: Lun Apr 05, 2010 9:04 pm

Localitate: Paris

Mesaj Sâm Aug 21, 2010 1:36 am

Re: Workshop II Bucuresti

Sa speram totusi ca in viitorul apropiat o sa fie un workshop si in Cluj, motivele le-am mai zis cu alta ocazie...
Se pare ca oricum pentru moment nu s-a sesizat nimeni din oras, pe cand pentru Bucuresti exista un grup serios pus pe fapte! Bravo baieti! Sper sa ajung si eu la eveniment! :ymhug:
AnteriorUrmătorul

Înapoi la Reuniune de forum

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

cron
eXTReMe Tracker

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Translation/Traducere: phpBB România