Workshop II Bucuresti


Idei de reuniune/intalnire a comunitatii virtuale "turntablism.ro".

Moderatori: delia, Jeg

Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 154

Membru din: Dum Apr 25, 2010 11:57 am

Localitate: Bucuresti // Sfantu Gheorghe // Chisinau

Mesaj Mie Sep 08, 2010 5:59 am

Re: Workshop II Bucuresti

Parcul Coltea e foarte ok, dar pentru alt gen de eveniment. Eventual pentru un Street Fest sau ceva.
Un workshop nu se poate tine pe strada.
Nu cred ca vreun speaker o sa vrea sa vorbeasca in parc + e greu cu sonorizarea, iti trebuie ceva foarte bun ca sa fie peste larma din intersectie.

@ DjSchrabeat : ne-am razgandit in privinta taxei de participare din 3 motive:
1. Nu se strangeau oricum bani pentru inchirierea sculelor
2. Se reducea drastic publicul
3. Unii Dj/Speakeri nu au acceptat participarea la un workshop cu taxa, decat daca primesc un onorariu. Asa ca am decis sa-i avem pe acei Dj/Speakeri pe gratis si sa ne desurcam noi cu restu.

The PAWN
The PAWN

Mesaje: 25

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:48 pm

Mesaj Mie Sep 08, 2010 10:26 am

Re: Workshop II Bucuresti

to sfantu
nu am zis vreodata sa mutam workshopul in strada.
doar sa ii adaugam o zi.avem deja mixerul de 8 canale in care sa intram noi cu sculele noastre.
nu ne trebuie decat sonorizare.
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Mie Sep 08, 2010 12:45 pm

Re: Workshop II Bucuresti

bjam, sonorizarea e destul de scumpa... un club ar avea`o deja... dar noi acasa avem niste boxe amarate care in casa (in cazul meu cel putin) isi fac treaba si chiar mai mult, mai sunt unii din noi care au monitoare sau niste boxe mai mari... oricum, in nici un caz boxe de outdoor... deci nu prea avem cum sa rezolvam asta :) si eu si sfantu nu prea avem bani de bagat in boxe... deja ne ocupam de restul din buzunarul nostru...
Imagine

The PAWN
The PAWN

Mesaje: 25

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:48 pm

Mesaj Mie Sep 08, 2010 2:08 pm

Re: Workshop II Bucuresti

Cine ar da 150 de euro ca sa-si asigure locul in buricul targului la Universitate acolo? Cam atat e un set de boxe outdoor pe zi =P
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Mie Sep 08, 2010 2:42 pm

Re: Workshop II Bucuresti

probabil cine are 150 eur :) eu am spart 150 eur pe care ii aveam pe un mare maldar de viniluri :) oricum, nu e o suma pe care sa o neglijezi sau ceva... 150eur sunt totusi o groaza de bani :)
Imagine
Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 190

Membru din: Joi Apr 08, 2010 11:46 am

Mesaj Mie Sep 08, 2010 2:57 pm

Re: Workshop II Bucuresti

Acolo in parcu ala a fost concert pentru promovarea televiziunii curcubeu.tv si fusese prezent si Misu si Gnom (apropo de speakeri care nu vor in aer liber), iar sonorizarea fusese imprumutata sau inchiriata cred de la Suburbia. Cred ca mai degraba imprumutata, poate se cunosteau.
In schimb vremea e imprevizibila iar in ziua respectiva o dat o ploaie nu rea dar cat sa strice niste planuri...
"Eu sunt un vegetar militant
Si un om cu masura, dau respect cu garnitura
Nu cu carne in gura."
Avatar utilizator

I bring da pain!
I bring da pain!

Mesaje: 523

Membru din: Lun Mar 29, 2010 6:57 pm

Localitate: Resita

Mesaj Joi Sep 09, 2010 3:04 am

Re: Workshop II Bucuresti

Ar trebui sa-i stabilim si o denumire. Ceva de genul "Turnshop" sau ceva mai "brand-uit". Care aveti inspiratie si idei veniti cu niste sugestii pana nu e prea tarziu :P. Era bine sa fie branduit din start, dar niciodata nu e prea tarziu. :ympeace:

ANT

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 505

Membru din: Lun Apr 05, 2010 9:04 pm

Localitate: Paris

Mesaj Joi Sep 09, 2010 4:44 am

Re: Workshop II Bucuresti

Mie mi se pare suficient "workshop turntablism.ro". Eu cred ca e mai ok sa se tina intr-un club decat afara dintr-o mie de motive. Taxa cred ca ar trebui sa fie pentru party (unde artistii presteaza un anumit show), nici intr-un caz pentru a participa la sesiunea de comunicare, demonstratii de scratch, battle, etc. Dar daca ati decis sa nu fie nici o taxa, ce pot sa zic, voi stiti mai bine...doar ca nu mai sunt multe zile (cam 15 zile) :-s si ar trebui sa se stie clar toate detaliile.
Multa bafta cu locatia!! :)
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Joi Sep 09, 2010 1:01 pm

Re: Workshop II Bucuresti

@ant: sa fie sa fie... :D
@highstage: mie mi se pare ca turntable workshop tre sa fie branduit :D suna pra bine... si deja unii au mai auzit, stiu ce e... si va fi "turntabluism.ro prezinta" :D chestie care poate sa mai apara si pe rzd2 (daca o sa mai apara rzd2) samd :D
Imagine
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 609

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:07 am

Localitate: Cluj, Romania

Mesaj Joi Sep 09, 2010 2:23 pm

Re: Workshop II Bucuresti

Si mie mi se pare f. ok "turntablism. ro prezinta". Eu as lasa-o asa si pentru urmatoarele workshopuri sau partyuri. :)
Global controls will have to be imposed
And a world governing body will be created to enforce them
Crises precipitate change.
AnteriorUrmătorul

Înapoi la Reuniune de forum

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron
eXTReMe Tracker

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Translation/Traducere: phpBB România