Workshop II Bucuresti


Idei de reuniune/intalnire a comunitatii virtuale "turntablism.ro".

Moderatori: delia, Jeg

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Lun Aug 23, 2010 6:15 pm

Re: Workshop II Bucuresti

OFF2: daca o are cineva, o vreau si eu ca nici eu nu o mai am...
Imagine
Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 154

Membru din: Dum Apr 25, 2010 11:57 am

Localitate: Bucuresti // Sfantu Gheorghe // Chisinau

Mesaj Mar Aug 24, 2010 2:37 pm

Re: Workshop II Bucuresti

OK people,
hai, avem nevoie de sugestii.
Ne vedem in weekend, dar pana atunci avem nevoie de o baza de discutie.
Idei - ce ati vrea sa vedeti, sa auziti.
Workshop-ul este despre voi, despre turntablisti, cum ati vrea sa fie?

Exercitiu de imaginatie:
Este ziua voastra, impliniti 9 ani : ce senvisuri sa va faca mama, care colegi de clasa vin, update la oracol, jucam sticla, ce muzica ascultam ? Sau o convingem pe mama sa ne duca in tramvai la Mc?

Bring it on !

Later Edit: daca n-aveti voi idei, nu-i bai, ziceti asa - dar daca fac cum imi place mie, sa n-aud comentarii de genul: erau prea dezbracate animatoarele, ca fantana de ciocolata belgiana a fost exagerata, ca nu trebuiau tigrii albi siberieni, ca totusi clownii sunt pentru copii, ca nu intelegeti de ce s-au impartit prezervative la intrare, ce cautau calugaritele alea acolo and so on.
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Mar Aug 24, 2010 2:51 pm

Re: Workshop II Bucuresti

pai as vrea senvisuri cu salam... si cu peste ceva :D si o felie de lamaie :D colegii sa nu vin, sa bere ca vinu nu prea imi place... se fac prezentarile, facem un battle scurt de scratchuri, p`orma face fiecare un mix, punem niste hiphop mai vechi, mai 90s, ceva mai incolo o ardem putin si bagam ceva mai de bata-bata sa se antreneze lumea putin... s`au antrenat, gata... au obosit si stau la o bere si o tigara... chill time, bagam ceva mai linistit ca deja e tarziu si noaptea beau baietii... si la statutul meu nu ma duce mama la MC, vine MC-ul la mine pe scena ca e party si sloboz, baga si el un freestyle ceva :D (ma rog, sloboz nu as vrea sa fie :)))

si asta ar putea fi doar o zi din ziua mea care tine doua :)) ma gandesc doar cat de tare ar fi fost sa am pickupuri si hiphop la varsta aia :))
Imagine
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 271

Membru din: Lun Mar 29, 2010 8:51 pm

Localitate: Bucuresti

Mesaj Mar Aug 24, 2010 2:57 pm

Re: Workshop II Bucuresti

Eu in weekend nu pot fi prezent, dar am incredere in voi ca aveti idei cretze si bune ;)

Offtopic: http://www.youtube.com/user/djdanieldoicescu printre filmuletele mele sunt si filmari de la workshop.
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Mar Aug 24, 2010 3:00 pm

Re: Workshop II Bucuresti

da de ce nu iti schimbi si tu numele in ddd?:D ca ar fi tare : D : D : D si scurt :D
Imagine
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 271

Membru din: Lun Mar 29, 2010 8:51 pm

Localitate: Bucuresti

Mesaj Mar Aug 24, 2010 3:03 pm

Re: Workshop II Bucuresti

Jeg scrie:da de ce nu iti schimbi si tu numele in ddd?:D ca ar fi tare : D : D : D si scurt :D

Pai poate sa fie un aka. Prietenii imi spun "DDD" sau "The 3D Jedi" :))
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Mar Aug 24, 2010 3:13 pm

Re: Workshop II Bucuresti

:))) dj3D... vj 3D si te apuci si pui visualizari 3d si o arde toata lumea cu ochelari 3d :D
Imagine
Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 190

Membru din: Joi Apr 08, 2010 11:46 am

Mesaj Mar Aug 24, 2010 9:56 pm

Re: Workshop II Bucuresti

eeh...d..3D.. :))
"Eu sunt un vegetar militant
Si un om cu masura, dau respect cu garnitura
Nu cu carne in gura."
Avatar utilizator

I bring da pain!
I bring da pain!

Mesaje: 523

Membru din: Lun Mar 29, 2010 6:57 pm

Localitate: Resita

Mesaj Mie Aug 25, 2010 4:06 am

Re: Workshop II Bucuresti

Mmmmm, sandwich-uri - paine cu unt, salam de sibiu (sau orice salam uscat) taiat felii subtiri si branza rasa :x. Imi reaminteste de reuniunile din clasele primare :)). Foarte tare! Ideea mea ar fi sa facem o promovare majora, prin toata tara. Sa se ocupe cineva de afise si sa le trimitem prin posta catre toti "pilonii de sustinere" din diverse zone ale tarii, care sa se ocupe de lipit. In plus ca fie gata afisele din timp, sa imi cereti sa va dau toti partenerii turntablism.ro pentru a putea promova si prin intermediul lor. Si cel mai tare ar fi, cum ati zis si voi, sa apara si vreo 2-3 MC cunoscuti bine bine in Romania (exp. Vexxatu, Piele, Raku etc.). Pentru a atrage public si cu alte scopuri si numai bine cu ocazia asta le inducem putin turntablism in vena, poate raman fideli :D.
Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 154

Membru din: Dum Apr 25, 2010 11:57 am

Localitate: Bucuresti // Sfantu Gheorghe // Chisinau

Mesaj Mie Aug 25, 2010 7:35 am

Re: Workshop II Bucuresti

Din cate vad, avem cel putin 2 voturi pro sendvisuri ( cu salam ).
Ma gandeam sa facem o lista cu adrese de mail de la case de productie si sa le trimitem invitatii celor de-acolo, mai toti au cate un digeu prin ograda. Eu o sa dau mail la ChillBrothers si am sa vorbesc cu Mitza si Vlad de la OkapiSound. Cred ca daca imi pun putin mintea la contributie pot sa-l anturez si pe Nicalai ( Swamp ) ca na, ar avea si el ceva de aratat pe-acolo.

Week-endul 25-26 Septembrie e ok ?
AnteriorUrmătorul

Înapoi la Reuniune de forum

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron
eXTReMe Tracker

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Translation/Traducere: phpBB România