Tabara de Scratch (Romania) - editia I - TSR 2010


Idei de reuniune/intalnire a comunitatii virtuale "turntablism.ro".

Moderatori: delia, Jeg

In ce perioada ai vrea sa se desfasoare Tabara de Scratch?

Chestionarul s-a închis pe data de Mie Iul 21, 2010 4:13 am

9-15 August 2010
12
80%
16-22 August 2010
3
20%
 
Voturi totale : 15

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 243

Membru din: Mar Mar 30, 2010 9:31 pm

Localitate: Reghin, jud. Mures, Romania

Mesaj Sâm Aug 07, 2010 2:40 pm

Re: Tabara de Scratch (Romania) - TSR

oameni buni, aduc narghileaua da nu am tutun aromat, asa ca miscativa fundurile si luati va rog si apoi facem cheta :)) la mine in oras nu gasesc
Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 190

Membru din: Joi Apr 08, 2010 11:46 am

Mesaj Sâm Aug 07, 2010 3:26 pm

Re: Tabara de Scratch (Romania) - TSR

daca o mai gasesc iti aduc io una de tutti frutty
"Eu sunt un vegetar militant
Si un om cu masura, dau respect cu garnitura
Nu cu carne in gura."

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 243

Membru din: Mar Mar 30, 2010 9:31 pm

Localitate: Reghin, jud. Mures, Romania

Mesaj Sâm Aug 07, 2010 4:33 pm

Re: Tabara de Scratch (Romania) - TSR

msms
Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 147

Membru din: Joi Apr 08, 2010 4:38 pm

Localitate: Bucuresti

Mesaj Sâm Aug 07, 2010 4:42 pm

Re: Tabara de Scratch (Romania) - TSR

Sfantu scrie:@ HIghStage: sunt in tratative foarte avansate cu seful suprem ( a se citi nevasta ) pentru ca se pare ca cica drumul e prea lung pentru fetita mea la vartsa ei ( 8 luni ). Totusi, dat fiind ca este ziua mea marti, poate imi da invoire pentru sambata si vin fara fetele mele, impreuna cu un prieten digei.
In cazul in care imi semneaza permisia, plec de vineri seara/noapte, dupa cum am zis combustibil din partea casei deci daca vrea Jeg si Grigo pot sa n-i se alature.
Sa fiti blagosloviti !



Suna bine sfantule! Si ne intoarcem Duminica daca e? Ca eu luni sunt la munca...
Avatar utilizator

Most Valuable Player
Most Valuable Player

Mesaje: 156

Membru din: Mar Mar 30, 2010 9:52 pm

Localitate: 27:03 E 45:23 N

Mesaj Sâm Aug 07, 2010 5:12 pm

Re: Tabara de Scratch (Romania) - TSR

sfantule daca m-ai binecuvanta si pe mine cu un loc (la intoarcere) ar fi bine, as rescrie pomelnicu cu scule si as adauga si platanu daca e cineva care m-ar putea aduce inapoi de acolo pana in bucuresti ii dau 50 de lei :D.
"...Is inarmat in ghilimele, nu cu un surub ci cu un Shure"
Avatar utilizator

I bring da pain!
I bring da pain!

Mesaje: 523

Membru din: Lun Mar 29, 2010 6:57 pm

Localitate: Resita

Mesaj Dum Aug 08, 2010 6:06 am

Re: Tabara de Scratch (Romania) - TSR

Salutari!

Am facut lista cu persoane, cu aparatura si cu cat cotizam in total pentru cumparaturile comune si cele auxiliare.

Sa incepem cu o lista de persoane in forma finala:
Cei ce sosesc de luni, 9 august, si vor cotiza la totalul de cumparaturi:
Alex Sturza
Anda
Chellu
Daniel Doicescu
Prietena lui Daniel Doicescu (Anca)
Diana (Sturza)
Dj Smoke
Dragos (Militia)
Dragos (Sturza)
Fanica
Misu
Pk203
Robert aka Icsmosh
Roly
Rundy
Un prieten de-al lui Rundy (nu mai stiu numele).
Serban


Cei ce sosesc in urmatoarele zile (marti, joi, vineri, sambata), si vor cotiza doar la cumparaturile auxiliare:
Alexandra
Cristina
Madalina
Silviu
Razvan
Undoo
Gabi - Schrabit
Sfantu
Grigo
Andrei


Prin cumparaturile comune inteleg mancarea ce o vor consuma majoritatea (cu mici exceptii) si vor veni din prima zi. Prin cumparaturile auxiliare inteleg ceea ce avem nevoie pentru a pune tabara pe picioare.

Lista de cumparaturi comune a fost calculata cu preturi si cantitati aproximate, daca aveti vreo sugestie, postati aici:
Mici* - 5 caserole - 65 RON
Porumb (pentru fiert/copt in jar) - 100 bucati - 50 RON
Ulei - 12 litrii - 48 RON
Carbuni - 3 saci - 27 RON
Paine* - 12 paini - 18 RON
Cartofi - 30 Kg - 30 RON
Mustar - 10 borcane - 20 RON
Suc - 8 bax-uri - 190 RON
Apa - 4 bidoane de 11 litrii - 24 RON

* - cumparaturi ce nu se pot cumpara pentru toata saptamana din cauza ca se altereaza repede, asa ca am limitat cantitatea pentru 1/2 zile.

Cost cumparaturi comune/persoana: 30 RON

Lista de cumparaturi auxiliare cost impartit la toti cei ce vor participa la tabara in orice perioada:
Folie pentru acoperis - 45 RON
Curent - 3 RON/persoana
2 x prize cu capac - 12 RON

Cost cumparaturi auxiliare/persoana: 5 RON

Deci pentru cei ce vin din prima zi (luni), vor cotiza la cumparaturile comune si la cele auxiliare, adica la cumparaturile totale.

Cost cumparaturi TOTALE/persoana: 35 RON

- Cei ce vin in celelalte zile vor cotiza doar la cumparaturile auxiliare, deoarece este posibil ca pana ajung ei o parte, mai mare sau mai mica, din cumparaturile comune (mancare, suc etc.) sa fie consumata deja, poate chiar in totalitate.
- Cei ce vin in alte zile decat prima vor trebui sa cotizeze la cumparaturile comune cu cantitatile cu care doresc, la ceea ce este necesar (paine, ulei, sucuri etc.).
- VA RECOMAND INSISTENT: Pe langa ceea ce luam la comun sa va mai cumparati mancare, dorinte preferentiale, "ce-ti doreste inima", de exemplu: branza, rosii, lubenita, dulceata, miere, conserve, lapte (UHT :P), branza topita sau orice doriti. Acestea nu vor fi puse la comun! Conservele sunt cam esentiale deci luati-va neaparat, nu o sa va ajunga sa mancati doar cartofi prajiti, porumb fiert si mici (ce probabil se vor termina din prima seara) pe toata perioada, in plus este greoi daca iti e foame la o ora cand nimeni nu vrea sa manance sa te pui sa-ti cureti, tai, prajesti cartofi. Deci ne luam si separat ceva mancare sau alte necesitati.
- Bauturile alcoolice si le cumpara fiecare separat, sau se organizeaza in "grupuri independente", in functie de preferinte.
Lista cu scule arata cam asa:
Platane: 4
Mixere: 5
Laptopuri: 5
Torq/Traktor: 1/2
Mixere studio (pe mai multe canale): 2
+ alte instrumente surpriza ;)

NU UITATI! Sa va luati:
- CABLURI pentru propria aparatura, cel putin.
- Corturi
- Saci de dormit
- Izolire/saltele pneumatice
- PRELUNGITOARE - avem nevoie de cat mai multe, chiar daca unele vor sta degaba, daca avem prea putine nu vom putea pune "rotile in miscare", daca aveti, luati! (scrieti-va numele pe ele!)
- SCAUNE PLIANTE (sau de orice fel) - Nu prea exista alte variante de a sta jos, si se va sta la foc, sau in foisor... sau oriunde.
- Pantaloni de baie/slipi
- MEDICAMENTE - sa speram ca nu vom avea nevoie de ele, dar nu se stie niciodata.
- CANI (metalice daca se poate) - veti avea nevoie pentru suc, alcoale, mai faci un ceai, mai o cafea.
- Ceva vase (oale mai mari) pentru a curata/spala/taia cartofii - pregatirea pt prajit
- FARFURII & TACAMURI (neaparat!) - sa avet din ce si cu ce manca.
- Periuta dinti, pasta, prosop, sapun, sampon, HARTIE IGIENICA (pe dinti, pe fata ne vom spala la izvor, fiind la 5 m, si spalare totala in lac).
- Pernute pentru cort (perne mici de acasa pentru un confort sporit! :D)

NECESAR:
Daca are cineva lazi frigorifice de bagat la bricheta de la masina, sau vreun mini-frigider, congelator micut, bring it on! Avem nevoie sa pastram mancarea cat mai mult timp ;).

Cu cei ce vin din prima zi (luni), ne vom inalni la ora 8 a.m. la intrare in oras (Calea Caransebesului), la al doilea Petrom de pe partea stanga (sunt doua unul dupa altul).
Cu restul ne vom auzi la telefon si ne vom ghida pentru a ajunge la locatie.

Sper ca am fost destul de explicit si ati inteles, va mai explic maine daca mai sunt neintelegeri.
:ympeace:


ti`am editat eu postul cu numele prietenei lui DD :)))

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 243

Membru din: Mar Mar 30, 2010 9:31 pm

Localitate: Reghin, jud. Mures, Romania

Mesaj Dum Aug 08, 2010 10:54 am

Re: Tabara de Scratch (Romania) - TSR

imi place postul, foarte complex :D
Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 190

Membru din: Joi Apr 08, 2010 11:46 am

Mesaj Dum Aug 08, 2010 10:59 am

Re: Tabara de Scratch (Romania) - TSR

io cu misu nu suntem pe liste? nu facem parte din statistici?
"Eu sunt un vegetar militant
Si un om cu masura, dau respect cu garnitura
Nu cu carne in gura."

The NOOB
The NOOB

Mesaje: 7

Membru din: Dum Apr 18, 2010 12:23 am

Mesaj Dum Aug 08, 2010 4:46 pm

highground stai linistit ca sunteti luati in calcul...eventual o sa ii comunic "mosului" sa editeze postu...bafta si drum bun celor care trebuie sa apara maine.. ;) :ymcowboy:
Avatar utilizator

I bring da pain!
I bring da pain!

Mesaje: 523

Membru din: Lun Mar 29, 2010 6:57 pm

Localitate: Resita

Mesaj Dum Aug 08, 2010 6:32 pm

Re: Tabara de Scratch (Romania) - TSR

@highground: Scuze, uita-te la ora la care am postat, atunci am ajuns acasa. V-am zuitat. Nu v-am pus nici la calcule ca nu am reusit sa-i tin minte pe toti care vin din cap si restu ce au venit la intrunire erau prea distrati sa gandeasca :P. Oricum, tot 35 de lei ramane indiferent cati suntem, pentru ca daca suntem mai multi, suplimentam si cantitatile.
AnteriorUrmătorul

Înapoi la Reuniune de forum

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

cron
eXTReMe Tracker

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Translation/Traducere: phpBB România