TV


Off-topic free zone!

Moderatori: delia, Jeg

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 163

Membru din: Mar Apr 06, 2010 4:38 am

Mesaj Mar Dec 28, 2010 10:26 pm

TV

Omeni buni, fac o mini-cercetare si am nevoie de un pic de ajutor...
Trebuie doar sa raspundeti la intrebarea:

Cu ce imi imbunatateste Televizorul viata?

Multam fain celor care o sa-si rupa 2 minute sa-mi raspunda! :p

ANT

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 505

Membru din: Lun Apr 05, 2010 9:04 pm

Localitate: Paris

Mesaj Mie Dec 29, 2010 1:29 am

Re: TV

Am mai discutat in alt topic treaba asta :) Acum se pune putin diferit problema. Mie TV-ul mi-a imbunatatit viata de-a lungul vietii prin intermediul a tot felul de informatii. Am avut acces la muzica ok, am invatat catusi de putin engleza din desene animate si filme (evident :)) ), am avut acces la spectacolul vietii sociale din jurul meu la nivel macro si asa mai departe. Nu pot sa ma exprim mai frumos acum, dar in linii mari eu chiar cred ca si TV-ul poate sa joace un oarecare rol educativ, cu toate ca mai nou e la moda sa nu ne placa.
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 163

Membru din: Mar Apr 06, 2010 4:38 am

Mesaj Mie Dec 29, 2010 1:41 pm

Re: TV

ANT, multam fain! Pana la urma nu conteaza ce e la moda, e o tampenie sa faci ceva sau sa ai o opinie doar pentru ca e la moda. Stiu ca am mai discutat, dar numai tu si delia vi-ati spus parerea acolo, si speram sa primesc mai multe raspunsuri de data asta... :P Nu trebuie argumentat frumos, sunt pur si simplu curioasa cum percepe fiecare treaba asta si daca tv-ul ne imbunatateste viata cu ceva.
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Joi Dec 30, 2010 4:07 pm

Re: TV

eu sunt la moda, nu ma uit la tv :D cred ca eu am lansat moda asta pt ca nu ma mai uit la tv din clasa a 7a, a 8a... (glumeam, nu am lansat eu nimic, don`t point fingers)... mici exceptii - HBO si Cartoon Network/Fox Kids (interesul a scazut odata cu calitatea desenelor animate)

eu nu cred ca m`a influentat cu nimic... in schimb la ce mai vad acum la tv... cred ca e spalare de creieri... si`or fi dat si baietii destepti din televiziune seama ca traim intr`o tara de prosti fara pretentii... si acum avem dan diaconescu, inna si ben ten si drama nu-stiu-ce ... si hannah montana plm... backed up by OTV (sursa continua de retardare, jur!), canalele de muzica (le aud zilnic in bucatarie la serviciu si imi sta mancarea in gat) si cartoon network/disney channel...

ce invata cineva de la otv? sa vorbeasca incoerent si prost!
ce invata cineva de la cartoon network / disney channel? nimic! (eventual vom avea o generatie de curve gen miley cyrus in curand... macar sa fie bune!)

printre canalele care mai propaga prostie mai pot fi enumerate protv, antena 1, inca o antena 3 unde am vazut ca iar, calitatea e in top... alte posturi nici nu mai stiu, i told u, nu ma uit la tv :D dar mi`am dat cu parerea... bine ca avem net :D
Imagine
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 609

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:07 am

Localitate: Cluj, Romania

Mesaj Joi Dec 30, 2010 11:17 pm

Re: TV

Pentru mine TV=HBO si HBO Comedy B-) Mi se pare mult mai comod sa ma uit la teve decat la comp...chiar daca filmele se mai repeta din cand in cand, sunt chiar ok. :)
Global controls will have to be imposed
And a world governing body will be created to enforce them
Crises precipitate change.
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Lun Ian 03, 2011 12:24 pm

Re: TV

eu de obicei cand ma uit la un film vreau ceva anume si pt asta am torenti :D cand vreau filme random ma duc la carrefour si imi iau 4-5 dvduri de 3.90-5.90 (reduceri ftw) pe care le aleg dupa coperta (de obicei cu 15 lei iau cam tot ce merita din cos:))) si gata :D
Imagine
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 609

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:07 am

Localitate: Cluj, Romania

Mesaj Mar Ian 04, 2011 2:08 pm

Re: TV

Si eu mi-as lua filme pe dvd, mi-ar placea sa am o colectie cu filmele care-mi plac...cine stie, poate peste mai multi ani, unele dintre ele vor fi la fel de valoroase ca "Operatiunea Monstru"! :ymdevil:
Global controls will have to be imposed
And a world governing body will be created to enforce them
Crises precipitate change.
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Lun Ian 10, 2011 3:25 pm

Re: TV

nah, filmele de obicei se reediteaza - gold edition, platinum edition, collector`s edition (si nu ma refer la vreun boxset sau un dvd care vine cu cine stie ce... din pacate sunt unele chestii care se cheama collector`s edition degeaba)...

intr`un final ajung la carrefour cu sunet 2.0 cu 4 lei buc :D
Imagine
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 609

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:07 am

Localitate: Cluj, Romania

Mesaj Joi Ian 13, 2011 9:36 pm

Re: TV

offtopic!: Jeg esti mega flegmatic!:)) Live cred esti si mai tare!
on: You're right! ;)
Global controls will have to be imposed
And a world governing body will be created to enforce them
Crises precipitate change.
Avatar utilizator

Most Valuable Player
Most Valuable Player

Mesaje: 156

Membru din: Mar Mar 30, 2010 9:52 pm

Localitate: 27:03 E 45:23 N

Mesaj Joi Ian 13, 2011 11:57 pm

Re: TV

saptamana asta mi-am vandut televizoru
Imagine
@ANT si eu m-am ajutat de televizor sa ma educ, sa invat niste chestii, de altfel oricarui lucru din viata de zi cu zi ii poti gasi intrebuintari educative sau nu, ia spre exemplu o chitara, ai tine-o in casa sa canti la ea da exista posibilitatea ca la o betie s-o spargi in capu celui mai bun tovaras, intelegi ce zic... asa si cu tv-u vrei retardare el iti ofera, vrei sa te educi te educi...
"...Is inarmat in ghilimele, nu cu un surub ci cu un Shure"
Următorul

Înapoi la La blocul nostru

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

cron
eXTReMe Tracker

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Translation/Traducere: phpBB România