Almost Famous Saints


Off-topic free zone!

Moderatori: delia, Jeg

Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 154

Membru din: Dum Apr 25, 2010 11:57 am

Localitate: Bucuresti // Sfantu Gheorghe // Chisinau

Mesaj Lun Mar 14, 2011 3:08 pm

Re: Almost Famous Saints

Daca tot o frigem offtopic p-aici, si pentru ca au fost doar 3 membrii turntablism.ro la evenimentul de vineri, zic ca n-are rost sa deschid un topic de genul cum a fost la..., bagati bajeti impresii aici. ca sa stie lumea care n-a venit sa vina data viitoare.
Avatar utilizator

I bring da pain!
I bring da pain!

Mesaje: 523

Membru din: Lun Mar 29, 2010 6:57 pm

Localitate: Resita

Mesaj Lun Mar 14, 2011 8:55 pm

Re: Almost Famous Saints

Pai zi tuuu... :D.
Ca is curios, nu de alta :P. Si dupaia poate sa-si spuna si restul parerea, dar pana una-alta - cum a iesit? :D
Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 154

Membru din: Dum Apr 25, 2010 11:57 am

Localitate: Bucuresti // Sfantu Gheorghe // Chisinau

Mesaj Mar Mar 15, 2011 9:28 am

Re: Almost Famous Saints

HighStage scrie:Pai zi tuuu... :D.
Ca is curios, nu de alta :P. Si dupaia poate sa-si spuna si restul parerea, dar pana una-alta - cum a iesit? :D


Pai s-a intamplat cam asa, invitatii mei ( atat membrii turntabluism.ro cat si pretenarii ) au venit conform timpului de start.
Multumiri multe merg catre Jeg, DjDanielDOicescu si nu in ultimul rand Highground. Toti au venit cu gasca mare, nu mai stiu exact cati oameni a adus fiecare insa erau in total mai bine de 20. Restul lumii a intarziat.
Ne-am intins putin cu warm-up-ul ca sa asteptam sa intre lumea in feeling, apoi pe la 00.30 n-am mai avut rabdare, aveam emotii maxim si-am zis sa incepem treaba. Putina lume pe dancefloor, multa lume pe margine care se uita curios la ce se-ntampla. Am bagat cam 40 de minute dupa care Chionghee ne-a spus ca e se cam duce in van show-ul nostru si ca mai bine ne oprim din lipsa de zbenguiala pentru ca mai apoi sa-l reluam mai tarziu.
Mai peste vreo 40 de minute alcoolul is facuse treaba bine si cand am intrat din nou altfel a stat treaba.
Eu m-am distrat maxim, am fost cel mai jump-around digeu pe care l-am vazut vreodata.
RockstaAron s-a imbatat si el foarte crunt, a rupt bete, credeam ca o sa sparga tobele, urla cat il tineau plamanii.
A urmat un after cu vreo 30 de persoane pana dimineata bine, sa fi fost 8-9 nu mai tin minte. Dupa care private after-ul care a durat pana duminica dimineata la 4 jumate.
A fost rock n roll d-ala adevarat nu d-ala gen Stefan Banica.
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Mar Mar 15, 2011 11:18 am

Re: Almost Famous Saints

ba ce rau imi pare ca nu am putut sta pana la sfarsit... oricum , treaba buna coaie! si tu si aron ati rupt, mi`a placut ca ati avut feeling! pacat ca a fost prea putina lume... dar tre sa persistati, sa iesiti la lumina ca meritati :D

big up afs, big up sfantu, big up aron, big up chionghee si big up celor care au fost si au sustinut :D


mie sincer mi`a placut, mi`a placut maxim, e alt cacat, nu cu cel cu care suntem obisnuiti :)

@sfant: asteptam inregistrarea :D ati tras si a 2a parte? :D
Imagine
Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 154

Membru din: Dum Apr 25, 2010 11:57 am

Localitate: Bucuresti // Sfantu Gheorghe // Chisinau

Mesaj Mar Mar 15, 2011 3:35 pm

Re: Almost Famous Saints

Jeg scrie:@sfant: asteptam inregistrarea :D ati tras si a 2a parte? :D


Daca te referi la mixtape, am lasat-o mai moale cu el, ne concentram pe evenimente.
Inregistrarea pe care am facut-o cu ajutorul tau o s-o folosim ca sunet pentru filmare, ca microfonul de la camera distorsiona grav, si vrem s-avem un clip la calitate faina cu sunet super. Bineinteles ca o sa urcam inregistrarea pe soundcloud de unde doritorii vor putea s-o descarce.

Ne bucuram mult ca v-ati simtit bine, multumim frumos pentru suport si pentru armata de oameni cu care ai venit, sa ne vedem in viitorul foarte apropiat cu mai multa lume !
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Mar Mar 15, 2011 5:47 pm

Re: Almost Famous Saints

bine bine, blana asa :D eu voi mai incerca sa mai strang brigada :) daca ai firewire la laptop sau o placa de captura te ajut eu cu filmarea :p
Imagine
Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 190

Membru din: Joi Apr 08, 2010 11:46 am

Mesaj Joi Mar 17, 2011 1:03 am

Re: Almost Famous Saints

Bai a fost foarte tare. pacat ca n-am fost io pe film si n-am stat mai mult.

o sa rupeti pe viitor la partyuri si prin cluburi!

P.s.: am uitat sa iau autograf de la aron :D
"Eu sunt un vegetar militant
Si un om cu masura, dau respect cu garnitura
Nu cu carne in gura."
Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 154

Membru din: Dum Apr 25, 2010 11:57 am

Localitate: Bucuresti // Sfantu Gheorghe // Chisinau

Mesaj Vin Mar 18, 2011 11:25 am

Re: Almost Famous Saints

highground scrie:P.s.: am uitat sa iau autograf de la aron :D

Nu-i bai cu autografu ca facem miscare in Bucuresti sapatamana viitoare cred si poti sa iei autograf atunci de la RockstAron.
Ma bucur ca te-ai simtit bine, si nu-ti fa griji stiu ca "nu esti tu cand ti-e foame".

Astazi terminam de montat clipul si-l urcam pe youtube.

Fiti frumosi ca intotdeauna pana data viitoare!
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 271

Membru din: Lun Mar 29, 2010 8:51 pm

Localitate: Bucuresti

Mesaj Lun Mar 21, 2011 3:22 pm

Re: Almost Famous Saints

Baga link la clip!

Noi ne-am distrat, ne-am imbatat, am stat pana pe la 4 dimineata, am facut caterinca. Show-ul a fost super tare, Chionghee a bagat niste piese MEGA TARI, in special la after party. Oamenii mei (sar in ring :))) s-au distrat la maxim, au zis ca mai vin, au inceput sa le placa Sfintii din Gheorghe...
Bauturile alea la eprubeta parca erau scoase dintr-un film cu orgii, si bautura aproape moca. Sa nu mai zic ca mi-a pastrat domnul Sfantu loc de parcare in fata usii (respect! :D)

Bai, ce sa zic... Unul din prietenii mei care a fost acolo m-a sunat a doua zi cu durere imensa de cap si mi-a zis: "Coaie ala a fost cel mai tare party la care-am fost vreodata!". A, si s-a ofticat ca nu i-am zis sa nu vina cu prietena :)))) Au fost multe fete frumoase, hands down cele mai multe dupa cele din Slobozia (tre sa veniti odata pe aici, intr-o sambata seara, in Hambar).

Big up si asteptam invitatii cu proxima ocazie!
Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 154

Membru din: Dum Apr 25, 2010 11:57 am

Localitate: Bucuresti // Sfantu Gheorghe // Chisinau

Mesaj Mar Mar 22, 2011 10:37 am

Re: Almost Famous Saints

"Coaie ala a fost cel mai tare party la care-am fost vreodata!"

Va dati seama ca n-am cum sa nu ma bucur ca v-ati simtit bine, in sfarsit vad si eu rezultatele unei munci de cateva luni bune.
Toate indiciile spun ca the band is gonna make it.
Venim si n Slobozia in Hambar, nu e problema trebuie doar sa le faca cineva o propunere, ei sa ne cheme si uite asa facem oriunde.

Bangin' ya dancefloors wherever you are !

Clipul e pe facebook, pe pagina Almost Famous Saints, daca dai like s-ar putea sa nu-ti para rau.
Cat despre clip, nu e calitatea cea mai buna insa se transmite cumva vibe-ul de-acolo.

Noroc voua !
AnteriorUrmătorul

Înapoi la La blocul nostru

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

cron
eXTReMe Tracker

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Translation/Traducere: phpBB România