Wishlist


Off-topic free zone!

Moderatori: delia, Jeg

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 163

Membru din: Mar Apr 06, 2010 4:38 am

Mesaj Vin Oct 22, 2010 5:40 pm

Re: Wishlist

Si eu prefer animalele... :p
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 609

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:07 am

Localitate: Cluj, Romania

Mesaj Vin Oct 22, 2010 11:26 pm

Re: Wishlist

Ce bine ai ZIS Sleepy Dwarf! B-)
Global controls will have to be imposed
And a world governing body will be created to enforce them
Crises precipitate change.
Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 190

Membru din: Joi Apr 08, 2010 11:46 am

Mesaj Sâm Oct 23, 2010 12:14 pm

Re: Wishlist

@ANT:Prin societate actuala inteleg societatea moderna. E o diferenta intre manipulare si informare, iar eu ma consider un om informat deci un om protejat. Legat de 'ceva idei de spiritualitate' , io imbin spiritualitatea cu stiinta si merge de minune, nu sunt tentat sa cad intr-o extrema sau alta; daca e fenomen datorita varstei mele sau nu, cred ca la orice varsta ar trebui un dram de spiritualitate, ca stiinta e deja un fenomen arhicunoscut.

@3D: Nu zic sa nu ne mai uitam la tv, dar sa filtram informatia; io la canale ma opresc numa la discovery pack, hbo, mgm&tcm oldskool muvis si ceva axn ca in rest nu prea prezinta interes, rar gasesc ceva care sa ma intereseze pe alte canale. Ce ai cu busu? :)) ...io l-am vazut la forneti odata pe lipscani, parea linistit, mai linistit decat la tv :))
"Eu sunt un vegetar militant
Si un om cu masura, dau respect cu garnitura
Nu cu carne in gura."
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 163

Membru din: Mar Apr 06, 2010 4:38 am

Mesaj Sâm Oct 23, 2010 4:23 pm

Re: Wishlist

"Nimeni nu e mai inrobit decat cel care se crede gresit liber".... ;) De cand aveai 5 ani si educatoarea iti spunea sa nu colorezi caţelul verde, ca nu e frumos, opinia si individualitatea ti-au fost modelate si modificate asa cum considera societatea ca e normal. Ai invatat ce e frumos si ce e urat, ai invatat reguli de politete (ilogice si inutile, de cele mai multe ori), ai invatat sa ascunzi ganduri, opinii, gusturi si idei de teama consecintelor, ai invatat sa-ti fie frica sa gresesti, ai invatat sa taci si sa te prefaci. Suntem in cea mai mare masura un produs al mediului si al oamenilor din jurul nostru. Sa crezi ca tu esti protejat si ca te poti feri de fenomenele astea (pe care NU le constientizezi) e doar o parere...
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 271

Membru din: Lun Mar 29, 2010 8:51 pm

Localitate: Bucuresti

Mesaj Dum Oct 24, 2010 12:05 am

Re: Wishlist

Ai dreptate, dar deja intram in zona teoriei relativitatii... Totul este relativ. Poate ca albastrul pe care-l vezi cu ochiul e de fapt rosu. Nu exista un absolut, deci afirmatia ta de mai sus e cam discutabila... Zona esteticului, a gustului si asa mai departe vor fi mereu discutabile. Dar exista niste conventii numite legi (scrise si nescrise) care definesc pe tot globul ce este bine si ce este rau, deci in privinta asta poti sti cu o anumita certitudine daca sa te feresti de ceva/cineva rau, si sa te inconjori de lucruri/oameni buni.
Iar subiectul cu manipularea iarasi este discutabil, daca e s-o iei matematic. Ca parintii te-au invatat ca nu e frumos sa scuipi e manipulare sau educatie? Depinde unde pui limitele...
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 609

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:07 am

Localitate: Cluj, Romania

Mesaj Lun Oct 25, 2010 12:13 am

Re: Wishlist

OooOOoIoIOioIoiIioIi, iarasi curg discutii grele p-aici! :))
Global controls will have to be imposed
And a world governing body will be created to enforce them
Crises precipitate change.

ANT

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 505

Membru din: Lun Apr 05, 2010 9:04 pm

Localitate: Paris

Mesaj Lun Oct 25, 2010 1:18 pm

Re: Wishlist

Eu nu inteleg de ce am ajuns sa discutam in termeni de bine si rau, sau despre teorii ale relativitatii si asa mai departe... :-\
Cat despre libertate prost inteleasa chiar nu am chef sa vorbesc, e stupid, indiferent de caz sau context, nu exista exceptie pozitiva!! ;)
Dau un singur exemplu, revolutia din '89, Romania...apropo de ce zicea Sleepy Dwarf mai sus ("Nimeni nu e mai inrobit decat cel care se crede gresit liber"), daca inca mai credeti in rahaturi capitaliste-revolutionare, treaba voastra...
Culorile/ Cerul chiar le/ il vedem/ intelegem diferit, te asigur 3D.
Faza cu scuipatul n-am inteles-o. In rest, comunicarea, relationarea, etc; in toate exista manipulare si ce face un parinte cu odrasla lui tot asta e, numai ca genul asta de manipulare poarta numele de educatie...
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 163

Membru din: Mar Apr 06, 2010 4:38 am

Mesaj Lun Oct 25, 2010 10:18 pm

Re: Wishlist

De la wishlist la manipulare.... :))

ANT

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 505

Membru din: Lun Apr 05, 2010 9:04 pm

Localitate: Paris

Mesaj Mar Oct 26, 2010 1:19 am

Re: Wishlist

@Misu/ Tot n-am inteles ce ai vrut sa exprimi in acea fraza... :) N-am deschis nici o paranteza, n-am nici un fel de pretentie, doar am dat cu parerea (cu alte cuvinte as fi preferat sa nu catalogam atat de mult/ "Nu-i bun!! CACA!!")...
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 609

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:07 am

Localitate: Cluj, Romania

Mesaj Mar Oct 26, 2010 1:24 pm

Re: Wishlist

OK, back to wishlist. I WANT MONEY!!! LOTS AND LOTTSSS OF MOTHER FUCKIN' MONEY!!! :ymdevil:
Global controls will have to be imposed
And a world governing body will be created to enforce them
Crises precipitate change.
AnteriorUrmătorul

Înapoi la La blocul nostru

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

cron
eXTReMe Tracker

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Translation/Traducere: phpBB România