Ce m-a enervat azi


Off-topic free zone!

Moderatori: delia, Jeg

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 609

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:07 am

Localitate: Cluj, Romania

Mesaj Mie Mar 02, 2011 10:21 pm

Re: Ce m-a enervat azi

Cred ca ai dreptate la faza cu "durerea-n pula" cand vine vorba de tara. Probabil e mai sanatos, si-asa stres e destul in rest. Dar oricum, desi zicem ca le-am vazut pe toate, din cand in cand chiar ne mai uimeste cate ceva!:)) In fond, asta e tara tuturor posibilitatilor, nu? ;)
Global controls will have to be imposed
And a world governing body will be created to enforce them
Crises precipitate change.

ANT

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 505

Membru din: Lun Apr 05, 2010 9:04 pm

Localitate: Paris

Mesaj Mie Mar 02, 2011 11:45 pm

Re: Ce m-a enervat azi

De acord cu ultimele pareri, durerea de p*** poate sa tina pana in momentul in care te lovesti de realitate, de un job de cacat, cand nu poti profesa in domeniul pentru care te-ai pregatit 5 ani de zile si asa mai departe. Tara asta ar trebui parasita treptat de toti oamenii decenti si de bun simt, acestia merita sa nu se mai loveasca zilnic de noroi pe strada, de preturi mari si multa muie in general, tara nu vreau sa zic ce merita... :)
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 388

Membru din: Mar Mar 30, 2010 11:58 am

Localitate: All over the world

Mesaj Joi Mar 03, 2011 3:07 am

Re: Ce m-a enervat azi

Still... god bless romania
Ca pamant, sol, ma refer.
www.myspace.com/omucudisc
facebook.com/djSfera
Imagine
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Joi Mar 03, 2011 11:36 am

Re: Ce m-a enervat azi

@ant: eu am facut liceul la real, informatica la facultate si lucrez in suport tehnic pe audio-video, ma fute la cap colega din dreapta non stop numa cu intrebari la care ar trebui de mult sa stie raspunsu.. pula mea, nu sunt prea fericit de jobul meu... but still, i`m not complaining and i`m not leaving anywhere :)
Imagine

ANT

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 505

Membru din: Lun Apr 05, 2010 9:04 pm

Localitate: Paris

Mesaj Joi Mar 03, 2011 1:08 pm

Re: Ce m-a enervat azi

@Sfera: Just!
@Jeg: Asta e strict treaba ta...
Eu am facut liceu uman (cel mai bun din Deva), faculta de filosofie si doua masterate unul pe filosofie, cultura, comunicare si altul pe istorie, memorie si oraqlitate, as vrea din tot sufletul sa predau la un amarat de liceu si sa pot sa traiesc, ce primesc in schimb?? Maxim 700 de lei. NU MERCI!!!!

PS: Un coleg s-a angajat deja la un liceu in CJ, are prea putine ore, castiga pe foaie 280 de lei, in mana primeste 100 de lei, poti tu sa faci un calcul sa vezi cat ii mananca statul din salariu. Deci nu e vorba sa ma plang, dar nu vreau sa lucrez la call center (singurul loc unde angajeaza fara experienta) sau ca sclav in asigurari, respectiv reprezentant AVON, inca o data, NU MERCI!
De abia astept sa ma car din tara asta si sa ma bucur de maxim doua sapt de vacanta, concediu prin Ro, mai mult e mai daunator decat tutunul!
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Joi Mar 03, 2011 4:20 pm

Re: Ce m-a enervat azi

hehe, adevarat... pe de alta parte puteam sa iti zic si eu cum sunt salariile prin invatamant :) cam din clasa a 9a :p

toti vor sa fie niste invatati dar oamenii care sunt dispusi sa ii invate sunt platiti mai prost ca cei care strang gunoiul... cat despre cat isi trage statul... putin peste 50% :) si la mine e la fel si din pacate nu numai...

dar acum banii sunt tot timpu o problema... daca sunt putini sunt prae putini, daca sunt multi nu sunt destui... problema asta o vei avea oriunde te duci :)
Imagine

ANT

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 505

Membru din: Lun Apr 05, 2010 9:04 pm

Localitate: Paris

Mesaj Joi Mar 03, 2011 4:57 pm

Re: Ce m-a enervat azi

Corect! Nu o sa scap de problema asta, dar macar o sa am griji diferite referitoare la bani, poate reusesc sa mai pun si deoparte. Stii cat castiga un profesor de liceu in Spania ca incepator? Peste 1000 de euro. Eu zic ca e rezonabil totusi...Sa nu mai zic ca in Romania nu se merita sa fac un doctorat, pe langa faptul ca mi-ar placea la nebunie, dar ar insemna sa depun niste eforturi in cercetare care sa nu fie rasplatite deloc...
Inca o data, plecati toti care aveti ocazia, tara asta nu merita momentan altceva decat flegme!
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 609

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:07 am

Localitate: Cluj, Romania

Mesaj Joi Mar 03, 2011 10:33 pm

Re: Ce m-a enervat azi

Sunt ferm convisa ca sunt destule ALTE tari unde poti trai decent din salar. Si prin decent ma refer sa-ti poti acoperi toate costurile lunare(chirie, cheltuieli, benzina, taxe, mancare) si in plus sa-ti permiti mici placeri precum: haine, cate o excursie etc, etc. Poate, in cel mai rau caz, tragi un pic la inceput, dar dupa 2 ani garantat iti poti permite. Aici prea putini cred ca-si acopera toate treburile astea din salar, chiar daca e unul bun pentru tara noastra.
Si da, God bless Romania, daca ne referim doar la tarisoara,...ca doar oamenii o fac de rahat!
Global controls will have to be imposed
And a world governing body will be created to enforce them
Crises precipitate change.
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Vin Mar 04, 2011 3:20 pm

Re: Ce m-a enervat azi

eu cred ca doar conducerea e de vina :) eu stiu o groaza (and i mean GROAZA) de oameni de la ok in sus... si sunt convins ca sunt multi... plus ca romanii, multi dintre ei cel putin, sunt de treaba pur si simplu... mult mai de treaba decat nemtii, croatii, francezii, olandezii, etc :)

@ant: si esti sigur ca in spania nu sunt si preturile umpic mai mari? (mancare, cazare, stuff.. eu am un coleg care a plecat in germania pe salariu dublu fata de mine si nu o duce mai bine deloc :)))

ps: eu nu sustin romanii care fug din tara in loc sa se zbata macar :D
Imagine
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 388

Membru din: Mar Mar 30, 2010 11:58 am

Localitate: All over the world

Mesaj Sâm Mar 05, 2011 3:36 am

Re: Ce m-a enervat azi

In spania e in crestere rata somajului, ``cheia``este sa mergi in orasele mari, unde sunt banii. Si unde binenteles gasesti mai usor de lucru. Dar cand AI simti o usurare. Nu cand AI, AI stress ca NAI cum sa platesti. fuck that!
Deci yoyo Base... yoyo guv... yoyo ``parlamente`` ... sa-mi sugeti toti pula si cu curu si cu gura!
www.myspace.com/omucudisc
facebook.com/djSfera
Imagine
AnteriorUrmătorul

Înapoi la La blocul nostru

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

cron
eXTReMe Tracker

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Translation/Traducere: phpBB România