De ce nu s`o posta?


Off-topic free zone!

Moderatori: delia, Jeg

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Vin Iul 30, 2010 11:38 am

De ce nu s`o posta?

Bai am si io o curiozitate... oare de ce nu posteaza lumea pe forum? din 134 user doar 43 dintre ei au 5 sau mai multe posturi... restu au sub 5 (majoritatea probabil 0, nici nu stiu de ce si`au mai facut cont...)

eu ma intreb cum am putea sa facem forumul sa creasca... ca ar fi in interesul tuturor :)
Imagine
Avatar utilizator

Most Valuable Player
Most Valuable Player

Mesaje: 156

Membru din: Mar Mar 30, 2010 9:52 pm

Localitate: 27:03 E 45:23 N

Mesaj Vin Iul 30, 2010 1:41 pm

Re: De ce nu s`o posta?

nu au ce sa posteze :P
"...Is inarmat in ghilimele, nu cu un surub ci cu un Shure"

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 243

Membru din: Mar Mar 30, 2010 9:31 pm

Localitate: Reghin, jud. Mures, Romania

Mesaj Vin Iul 30, 2010 4:35 pm

Re: De ce nu s`o posta?

Chiar discutam cu Mircea despre asta, asta e ca si in viata inalnesti greutati si tre sa le faci fata ;))

Inainte sa pice forumu' atunci sau ce s-a intamplat era multa lume pe forum, dar si atunci erau multi interesati doar de ,,VAND/CUMPAR'' ...eu sper ca cu timpul sa se refaca treaba :D
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Vin Iul 30, 2010 5:18 pm

Re: De ce nu s`o posta?

AlexSturza scrie:Chiar discutam cu Mircea despre asta, asta e ca si in viata inalnesti greutati si tre sa le faci fata ;))

Inainte sa pice forumu' atunci sau ce s-a intamplat era multa lume pe forum, dar si atunci erau multi interesati doar de ,,VAND/CUMPAR'' ...eu sper ca cu timpul sa se refaca treaba :D


si inainte erau putini... erau mai multe posturi dar era o mana de 20 oameni care postau si restu intrau la cumparat si atat... nici atunci nu era foarte stralucita treaba
Imagine
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 388

Membru din: Mar Mar 30, 2010 11:58 am

Localitate: All over the world

Mesaj Sâm Iul 31, 2010 1:07 am

Re: De ce nu s`o posta?

Word! Am spus si atunci o mai zic si acu, siteu era pe film de underground, so... ia nu va mai plangeti.
www.myspace.com/omucudisc
facebook.com/djSfera
Imagine
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 609

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:07 am

Localitate: Cluj, Romania

Mesaj Sâm Iul 31, 2010 2:10 am

Re: De ce nu s`o posta?

Sfera are dreptate, ganditi-va mai ales la reuniunea de forum..doar n-ati vrea sa ajunga cel mai hip eveniment al verii sau al anului, sa se stranga toti "smecherii" acolo, cum zice Highstage :)...si posturile-s bune, ca in fond astea tin forumu', dar moderat.
Global controls will have to be imposed
And a world governing body will be created to enforce them
Crises precipitate change.
Avatar utilizator

I bring da pain!
I bring da pain!

Mesaje: 523

Membru din: Lun Mar 29, 2010 6:57 pm

Localitate: Resita

Mesaj Sâm Iul 31, 2010 2:25 am

Re: De ce nu s`o posta?

Da, toti aveti dreptate. Doar ca daca e underground asta nu inseamna ca trebuie sa fie lipsa de interes. Vad in fiecare zi topicuri moarte pe subiecte interesante unde se poate discuta la infinit. Vad oameni care altadata postau la greu cu cateva mesaje, sau chiar cu niciunul. Unii nici nu mai vor sa se mai inregistreze pe forum. Under e si va ramane, indiferent daca se discuta sau nu. Dar ar fi bun sa fie si activ ca doar in asta consta interactivitatea si forumul asta reprezinta o sursa de divertisment interactiv, nu?
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 609

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:07 am

Localitate: Cluj, Romania

Mesaj Sâm Iul 31, 2010 3:39 pm

Re: De ce nu s`o posta?

Poate dupa tabara o sa se stranga multe mesaje de la melancolici.
Global controls will have to be imposed
And a world governing body will be created to enforce them
Crises precipitate change.
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Lun Aug 02, 2010 12:56 pm

Re: De ce nu s`o posta?

eu zic sa stergem toti inactivii :D mai bine o pagina de useri care isi fac treaba decat 10 pagini de useri degeaba :D

cat despre partea underground, la noi scena underground e destul de mare... sunt atatea forumuri unde se discuta in draci, doar la noi e seceta (si pe alte forumuri mai noobish)... eu cred ca asta nu e chiar un forum de noobi...
Imagine
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 163

Membru din: Mar Apr 06, 2010 4:38 am

Mesaj Lun Aug 02, 2010 10:53 pm

Re: De ce nu s`o posta?

Pai aici intervin de obicei moderatorii, ei se ocupa sa anime sectoarele pe care le modereaza cu topice noi si de interes, idei, propuneri, chestii. Asta e datoria principala a moderatorului, practic. Ideea nu e sa se inscre pe forum si sa posteze toata pleava, dar oamenii din comunitatea asta mica, daca nu sunt motivati, nu posteaza.. normal. Pot vorbi pe mess, de ce s-ar chinui sa scrie pe forum? Zic asta din experienta, am vazut forumuri extrem de active murind din cauza ca moderatorii nu s-au mai implicat.

Si va dati seama ca tocmai io m-am gasit sa vorbesc :)) But it's true :p
Oricum, e normal sa nu fie activitate prea mare.. e o comunitate foarte restransa, si toata lumea vorbeste pe mess.
Următorul

Înapoi la La blocul nostru

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

cron
eXTReMe Tracker

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Translation/Traducere: phpBB România