Mesaj Lun Mar 31, 2014 10:28 am

Vand Vestax VCM100 :: Denon S1000 :: Denon s3500

consola vestax vcm100 - metalica si rezistenta (ca mai orice produs vestax), compacta si totusi cu destule butoane sa iti satisfaca nevoile de apasaci daca ai. cateva knoburi si cateva fadere, sunt convins ca gasiti o poza cu ea pe google. are placa de sunet 2in2out (stereo that is) si o licenta nefolosita de traktor si o cutie si inca niste carton ca sa reziste la transport (in termeni de okazii e la cutie, tzipla). numa buna pentru 4 channel mixing pentru cine e pe traktor si mai are 2 pickupuri si un mixer ;) pana pe 8 aprilie costa 799, pe urma 999 si negociem daca e... transportul e inclus in pret.

denon s1000 - player, suporta mp3, se pot face si scratchuri pe el dar plm, n`o sa ma cac pe mine sa ii fac reclama la modul asta. are si efecte, are si loop. face cam tot ce face un pio cdj800 mk2 doar ca e mic si plm, nu e pioneer (imho denon e cam pe locul 2 la playere dupa pioneer). singurele chestii lipsa sunt problemele - nu are nici una, merge impecabil. 399 ron pana pe 8 aprilie, pe urma vorbim pe la 500 :) transportul iar, e inclus

denon s3500 - asta e total altceva. pe langa tot ce face s1000 asta mai are si motor cu direct drive. e ca propriul tau mic pickup la care poti sa arzi cduri si nu mai schimbi ace. doar ca platterul e de 7". da n`o sa moara nimeni de la asta. pe asta poti sa faci ce scratchuri vrei, nu ii sare acul, tine 2 loopuri si 3000 de bpm uri in memorie, are si un sampler/looper, 2x loopuri si e singurul player cu echo delay (pula mea...). idea e ca chiar se pot face scratchuri cu el si se simte aproape ca un pickup. bonus, se poate schimba/customiza slipmatul si mai exista un adaptor (pe care eu nu il am din pacate) care poate inlocui discul transparent de sus cu unul de 7" adevarat. pentru un extra feeling de vinil. e destul de mare si daca nu e bucuresti sau prin zona e mai greu cu transportul pentru ca nu am cutie. presupun ca e si destul de fragil. daca il vrea cineva e 899 permanent discutam la el. gasim si o solutie de transport

pentru intrebari va recomand sa dati un PM cu toate ca o sa mai intru sa ma uit si pe aici
Imagine