B.U.G Mafia sau Parazitii ?


Is tari... da nu prea?! In tara sau dincolo? Apreciezi ce fac ei? Sunt trupe... sunt creatori de arta in mod organizat, iti plac?

Moderatori: Jeg, ANT

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 135

Membru din: Mie Apr 07, 2010 1:01 am

Localitate: SUD Berceni

Mesaj Vin Apr 30, 2010 7:52 pm

Re: B.U.G Mafia sau Parazitii ?

Spune-mi ce n-ai inteles ca sa reformulez.
AlexSturza scrie:Spliffy D. ...mi-e rusine ca intalnesc lume ca tine pe acest forum!
Avatar utilizator

The PAWN
The PAWN

Mesaje: 32

Membru din: Vin Apr 23, 2010 9:19 am

Localitate: Bucuresti

Mesaj Vin Apr 30, 2010 8:34 pm

Re: B.U.G Mafia sau Parazitii ?

+ 1 Parazitii

faptul ca cheloo a mai avut "fit-uri" cu x sau y nu inseamna ca trupa e varza sau expirata. In situatia in care hip-hop-ul e la inceput in Romania (in privinta lansarii de melodii sau chiar de ascultat hh romanesc) eu zic ca Parazitii inca se mentin bine pe piata. Mafia a cam cedat teren vertiginos de cand cu marele kkt de serialu' p.... baieti buni.
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Lun Mai 10, 2010 12:28 pm

Re: B.U.G Mafia sau Parazitii ?

mafia au scos o piesa noua :D se cheama bag pula-n lume si v-o fac cadou si e JALNICA... e proasta rau de tot piesa parerea mea...
Imagine
Avatar utilizator

Most Valuable Player
Most Valuable Player

Mesaje: 156

Membru din: Mar Mar 30, 2010 9:52 pm

Localitate: 27:03 E 45:23 N

Mesaj Lun Mai 10, 2010 7:34 pm

Re: B.U.G Mafia sau Parazitii ?

frate ce se intampla aici, degringolada sau o mare "debandare" cum zic jandarmii din orasul meu. Ce am observat ca v-ati legat de featu lu cheloo cu smiley, nu are un istoric imutit smiley adica in afara de simplu el nu a mai fost membru al nici-unei trupe. acuma ca piesa e o ciordeala nesimtita videoclipu la fel asta e alta discutie. Primu meu contact cu hiphopu a fost reprezentat de bug mafia cand ca un "mafiot" am furat o caseta de la un var de al meu care era din bucuresti tocmai ce aparusera dupa blocurile gri iar eu abia imi cumparasem un casetofon din banii de plugusor cu care am ascultat cateva casete cu povesti. intr-o perioada am ales intre bug si parazitii adica faza e ca educatia mea cata am din piesele parazitilor am acumulat si la un moment dat cum ziceam a trebuit adica asa mi-am propus eu la vremea aia si am ales parazitii descotorosindu-ma de tot arsenalu de piese bug mafia adunat cu greu zic eu... acuma ma mai apuca nostalgia gandindu-ma ca la un momentdat ba chiar mi-au placut bug mafia da oare de ce tre sa fie ceva in piesa asta x care sa-mi fi placut si mai ascult asa incercand sa redescopar chestia aia .
"...Is inarmat in ghilimele, nu cu un surub ci cu un Shure"
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Mar Mai 11, 2010 4:49 pm

Re: B.U.G Mafia sau Parazitii ?

eu cand eram mic eram destul de fascinat de baietii de la simplu pt ca inafara de animal x erau singurii care mai erau cu breakdance-ul... dupa care au iesit animal x din peisaj, au ramas simplu... muzica nu era stralucita dar era breakdance :D dupa care a aparut smiley... si simplu a insemnat smiley, crbl si "aia din spate care mai fac breakdance din cand in cand"... si nu m`a mai interesat de simplu :)))

cat despre mafia si parazitii... toti am ascultat si mafia si parazitii... acum sa stai sa zici ca ai ales drumul "parazitii" e umpic cam mult :D e ca si cum ai avea de ales intre a asculta ce produce premier si ce produce dre... amandoi sunt tari, ar fi o mare pierdere sa asculti doar dre sau doar premier... ma rog, exemplul meu e putin deplasat presupun dar plm, i made a point i hope:)))
Imagine
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 388

Membru din: Mar Mar 30, 2010 11:58 am

Localitate: All over the world

Mesaj Mie Mai 12, 2010 10:34 am

Re: B.U.G Mafia sau Parazitii ?

CE grooooooaaaznica e piesa lu' MAFIA, naspa MAFIA astia, naspa rau.
Parazitii rulz daca e sa comparam.
www.myspace.com/omucudisc
facebook.com/djSfera
Imagine
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Mie Mai 12, 2010 12:39 pm

Re: B.U.G Mafia sau Parazitii ?

mai are vreun sens sa mai comparam? mafia urmeaza sa scoata un mashup intre andri popa, dupa blocuri si o sa aiba un sample din irina logout...
Imagine
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 388

Membru din: Mar Mar 30, 2010 11:58 am

Localitate: All over the world

Mesaj Vin Mai 14, 2010 6:43 pm

Re: B.U.G Mafia sau Parazitii ?

Oricum, imi plac baietii, is raw asa. Si tatae are vocea tare, mi ciuda de versuri si beaturi intr-un fel. plm "stilul nu se discuta"
www.myspace.com/omucudisc
facebook.com/djSfera
Imagine

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 243

Membru din: Mar Mar 30, 2010 9:31 pm

Localitate: Reghin, jud. Mures, Romania

Mesaj Sâm Iun 12, 2010 12:24 am

Re: B.U.G Mafia sau Parazitii ?

Eu zilnic ma intreb daca mai are rost sa postez ceva serios aici,ca se cam duce totul de rapa...ba oameni buni...citez din vescan : ,,hiphop inseamna viata dar nu viata altuia''.voi ati auzit ce canta in piesele alea cei de la b.u.g. mafia?canta strict ce vrea lumea sa auda...ca sa prinda la public..cand zic public zic partea coca,adica tot tiganu care se mandreste...sa compari b.u.g. mafia cu Parazitii e ca si cum l-ai compara pe gutza cu Cedry2k...sunteti praf...nu mai stiti ce e cu adevarat facut cu suflet si profesionalism...dar ce e facut ptr. bani fara pic de suflet va place...parerea mea e ca Parazitii sunt cei care au ramas neschimbati de cand au inceput (de la stil pana la multe altele) dau cu pace si respect ptr PARAZITII SI 20CM

si ..Spliffy D. ...mi-e rusine ca intalnesc lume ca tine pe acest forum!
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 609

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:07 am

Localitate: Cluj, Romania

Mesaj Sâm Iun 12, 2010 2:47 pm

Re: B.U.G Mafia sau Parazitii ?

Alex Sturza, cu cata pasiune vorbesti de hip hop :)) ...nici pe Chelloo nu-l doare atata, ba chiar deloc(e ceva interviu cu el in care zicea clar ca-l doare undeva de genu' asta)...si oricum, NU CA MI-AR PLACEA B.U.G MAFIA, la noi in Ro cum ai putea sa traiesti hip hop-ul ca stil de viata(lasand deoparte hainele si muzica)fara sa dai in penibil?
Global controls will have to be imposed
And a world governing body will be created to enforce them
Crises precipitate change.
AnteriorUrmătorul

Înapoi la Discutii despre trupe

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron
eXTReMe Tracker

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Translation/Traducere: phpBB România