B.U.G Mafia sau Parazitii ?


Is tari... da nu prea?! In tara sau dincolo? Apreciezi ce fac ei? Sunt trupe... sunt creatori de arta in mod organizat, iti plac?

Moderatori: Jeg, ANT

Avatar utilizator

I bring da pain!
I bring da pain!

Mesaje: 523

Membru din: Lun Mar 29, 2010 6:57 pm

Localitate: Resita

Mesaj Mar Noi 09, 2010 8:31 pm

Re: B.U.G Mafia sau Parazitii ?

Nici eu nu stiu exact, am niste informatii dar probabil sunt zvonuri si nu vreau sa devin zvonist, deci sa raspunda cine e in tema :P.
Si eu sunt curios.
Dar nu e vorba ca sa nu faca bani din efortul depus. Doar ca efortul acela este de fapt o pasiune, deci prima satisfactie este rezultatul obtinut. Si hai, inteleg, nu faci nimic fara sa nu ai si tu ceva de castigat, dar cand te implici intr-o treaba al carei singur scop este promovarea pasiunii tale numarul 1, pentru a-i ajuta evolutia, in momentul cand vei realiza ca treaba a evoluat acela va fi cel mai frumos lucru pe care l-ai castigat :P. Dar noah, el s-a retras din turntablism, deci sa stea retras sau sa se implice, dar nu verbal :P.
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 609

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:07 am

Localitate: Cluj, Romania

Mesaj Mie Noi 10, 2010 2:35 pm

Re: B.U.G Mafia sau Parazitii ?

Word.
Global controls will have to be imposed
And a world governing body will be created to enforce them
Crises precipitate change.
Avatar utilizator

Knight
Knight

Mesaje: 154

Membru din: Dum Apr 25, 2010 11:57 am

Localitate: Bucuresti // Sfantu Gheorghe // Chisinau

Mesaj Mar Ian 11, 2011 1:12 pm

Re: B.U.G Mafia sau Parazitii ?

Despre Swamp, ca intreba lumea.

Omul nostru s-a combinat cu o fata a carui tata este sau a fost ceva parlamentar sau deputat never mind. Omul nostru, deputatul, detine un hotel in judetul Hunedoara, Hotel Petrosani.
Omuletul nostru Swamp s-a mutat impreuna cu consoarta la Petrosani unde in incinta hotelului si-a deschis un studio de productie. De digeit mai rar presteaza in schimb scoate pe banda productii de muzica electronica. Nume de cod : Nicalai.
Se zvonea acum cateva luni ca s-ar putea sa se reapuce de digeit, dar atat doar.
Cat despre twitter, el nu s-a referit specific la turntablisti ci doar a anuntat pe twitter-ul sau ca a refuzat mai multe oferte de participare la evenimente pentru ca nu a primit bani din partea organizatorilor, pentru ca mai apoi sa revina tot pe twitter cu propunerea ca nici un artist sa nu se prezinte la nici un eveniment doar de dragul evenimentului. Parerea mea este ca si Skizzo a fost influentat de Swamp/Nicalai sa nu participe.
Ce n-a inteles el, este ca era un workshop, toata lumea a participat benevol.
In alta ordine de idei el nu a inteles ca noi nu vroiam sa-l vedem pe Nicalai producatorul ci pe Swamp digeiul, ca putea sa profite de workshop si sa schimbe o vorba cu alti digei sau producatori chiar si de muzica electronica, pierderea lui. De la Vania avea ceva de invatat.
Din punctul meu de vedere, atata timp cat el nu este un nume in muzica electronica contemporana ci doar aspira la statutul asta nu este corect sa ceara bani. Noi vroiam sa-l vedem pe fostul Swamp ori nu poti cere bani pentru ceva la care ai renuntat. Ah si da, el n-a cerut bani ca sa vina , a cerut cateva sute de euro pentru o filmare cu el.
Anterior

Înapoi la Discutii despre trupe

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron
eXTReMe Tracker

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Translation/Traducere: phpBB România