Jazz


Nu poti sa critici pana nu le-ai incercat pe toate. Hai cu noi sa diversificam... ce genuri muzicale te mai atrag?

Moderatori: Jeg, ANT

ANT

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 505

Membru din: Lun Apr 05, 2010 9:04 pm

Localitate: Paris

Mesaj Mar Ian 25, 2011 1:58 pm

Re: Jazz

Am vazut :))

Dar nu ma deranjeaza deloc ce zici, ba chiar inteleg cumva, fiecare om are o farama de hate si asa e normal sa fie :))

Muzica electronica (teoretizare interesanta -> http://mitpress.mit.edu/catalog/item/de ... 90&ttype=2, check it out :D ) e pur si simplu diferita ca "film", intelegi ce zic. Pe mine ma pasioneaza (intregul fenomen) pe langa faptul ca-mi place...pe cand tu ai libertatea sa nu inghiti deloc felia asta, avem oricum gari si intersectii pe unde ne intalnim si suntem de acord ! :D

Edit: Putem sa revenim la topic, e mai important jazzul decat balivernele noastre :))

Dubstep live, cu instrumente si toata vrajeala de care ziceai tu, ia de aici :D
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 609

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:07 am

Localitate: Cluj, Romania

Mesaj Mie Ian 26, 2011 11:00 am

Re: Jazz

Sorry de offtopic: @Jeg: "Prefer manelele"--->HUUUUAAAAA! :)) :))
Global controls will have to be imposed
And a world governing body will be created to enforce them
Crises precipitate change.
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Mie Ian 26, 2011 11:20 am

Re: Jazz

ANT scrie:avem oricum gari si intersectii pe unde ne intalnim si suntem de acord ! :D


hehe, asta oricum, clar, one love :))
Imagine

The PAWN
The PAWN

Mesaje: 25

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:48 pm

Mesaj Mie Ian 26, 2011 11:30 am

Re: Jazz

Jeg mosule,ai fost tare la asta cu maneaua.Ce sa asculti Datsik cand merge un Salam? De ce Silent Strike cand bagi un taraf de la nunta?! Ma ia cu voma cand ma gandesc cum pot baietii aia sa cante la mpc-uri clape si dastea. Eu zic sa arunci platanele sa te apuci de acordeon,ca deh nu e cu fire cabluri si mixere :ymapplause:
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Mie Ian 26, 2011 11:32 am

Re: Jazz

m`ai inteles gresit bjam :) pickupurile nu le arunc dar daca ai un acordeon si vrei sa scapi de el il accept, sunt sigur ca se poate folosi intr`un fel productiv :p
Imagine
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 609

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:07 am

Localitate: Cluj, Romania

Mesaj Sâm Ian 29, 2011 1:41 pm

Re: Jazz

@Jeg: Am uitat sa zic ceva important, nu ca n-ai stii. Nici hip-hop-ul nu se canta live, cu instrumente, nu? Nici macar negativele nu se produc asa...so, muzica electronica nu-ti place, pentru ca nu-ti place si punct, nu dintr-un motiv ca asta...atunci ar fi logic sa nu-ti placa nici hh-ul. ;;)
Global controls will have to be imposed
And a world governing body will be created to enforce them
Crises precipitate change.
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Lun Ian 31, 2011 9:23 am

Re: Jazz

bai sunt la servici, nu pot baga nici link de la cypress hill live, nici de la roots :D dar daca nu uit bag cand ajung acasa :D hiphop live at it`s best... (am uitat sa il mentionez pe kanye west care canta cu o intreaca orchestra in spate?)

si hiphop-ul mai are ceva ce muzica electro nu prea are... un mesaj :D destul de esential din punctul meu de vedere
Imagine
Avatar utilizator

The PAWN
The PAWN

Mesaje: 60

Membru din: Joi Apr 15, 2010 9:17 am

Localitate: Timisoara

Mesaj Lun Ian 31, 2011 10:10 am

Re: Jazz

Jeg scrie:si hiphop-ul mai are ceva ce muzica electro nu prea are... un mesaj :D destul de esential din punctul meu de vedere


mesajul nu trebuie sa fie neaparat pe cale orala :p
a mind at play.

Gear:
- Technics SL-1200MK2 / Shure M44-7
- Audio Innovate AEM-100i with InnoFader inside
- Audio 4 DJ with Traktor 2
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Lun Ian 31, 2011 10:25 am

Re: Jazz

no offense dar eu din "buf buf buf tac buf buf buf tac" nu am inteles mare lucru :) dar plm, poate e o arta pe care nu o inteleg... am auzit ca exista femei care picteaza cu ciclu n shit si sunt niste tablouri extrem de scumpe :D alta chestie pe care nu o inteleg :)))
Imagine

ANT

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 505

Membru din: Lun Apr 05, 2010 9:04 pm

Localitate: Paris

Mesaj Lun Ian 31, 2011 11:04 am

Re: Jazz

E foarte proasta ultima asociere pe care ai facut-o, n-are nici in clin nici in maneca (e ca si cum din rep/ hip hop plm ai lua numai cacaturile)...

Acum sa nu-mi spui ca Aphex Twin, Goldie, Aquasky, Roni Size, Skream si multi altii nu au mesaj...
poate e prea abstract pentru tine, dar nu e ca si cum ai arunca cu cacat pe panza!

Muzica pe care o fac Lil Jon, Akon, Timberland, etc etc etc si mesajul pro-fund se potrivesc cu femeia de care ziceai tu ;)
AnteriorUrmătorul

Înapoi la Alte genuri "gustate"

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

cron
eXTReMe Tracker

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Translation/Traducere: phpBB România