Vestax PMC 06 Pro


Diverse discutii despre echipamente pentru turntablisti, la modul general.

Moderatori: Jeg, AlexSturza

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 388

Membru din: Mar Mar 30, 2010 11:58 am

Localitate: All over the world

Mesaj Mar Mar 30, 2010 2:48 pm

Vestax PMC 06 Pro

Acest mixer nu lipseste de niciunde, deci trebuie sa aibe topicul lui personal.

Vestax introduce un stil de mixer pentru scratch revolutionar. PMC06 Pro este cel mai ingust mixer inventat vreodata, ceea ce inseamna ca datorita lui spatiul de dintre platane este mai mic decat la mixerele obisnuite. Aceasta face ca beatjuggling-ul sa fie mai "lejer". Manevrarea lui cu o mana este si ea "lejera" deoarece upfaderele sunt mult apropiate. Exista curba la crossfader dar si curba la upfadere(in interior). Sa nu uitam de hamster switch(inverseaza directia crossfaderului) si intrarile line\phono + monitorizare in casti. Datorita formei inguste s-a renuntat la intrarea de microfon si la knoburile de medii, deci avem numai nalte si joase pe egalizator.
In concluzie este un mixer care nu te dezamageste niciodata!

Imagine
Imagine
www.myspace.com/omucudisc
facebook.com/djSfera
Imagine
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Mie Apr 14, 2010 2:43 pm

Re: Vestax PMC 06 Pro

Ei, asta e discutabil :) si eu am un 06. e genial... imi place la nebunie, o sa il tin pana imi crapa si o sa il repar... dar am ajuns sa vreau ceva mai mult de atat, as vrea un mixer care sa aiba EQ si pe medii, microfon, chestii... well... parerea mea e ca un mixer foarte bun pentru inceput, la un pret foarte bun pentru inceput, excelent daca nu il folosesti decat pentru scratch... dar la un moment dat parca incepi sa vrei mai multe de la el :D parerea mea...

oricum, eu intentionez sa schimb mixerul momentan dar o sa il pastrez si pe asta :D
Imagine

The PAWN
The PAWN

Mesaje: 15

Membru din: Mie Mar 31, 2010 5:21 pm

Mesaj Mie Apr 14, 2010 9:31 pm

Re: Vestax PMC 06 Pro

Poate fi modificata curba la upfadere? Ca pe mine ma cam enerveaza :)
ce Zion ba?o iau pe aratura...
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 388

Membru din: Mar Mar 30, 2010 11:58 am

Localitate: All over the world

Mesaj Mie Apr 14, 2010 11:38 pm

Re: Vestax PMC 06 Pro

h0ra scrie:Poate fi modificata curba la upfadere? Ca pe mine ma cam enerveaza :)

Da se poate, trebuie desfacuta fata si in interior, chiar lipit de fader se afla un switch pentru curba. Are 3 trepte. Pace
www.myspace.com/omucudisc
facebook.com/djSfera
Imagine
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 388

Membru din: Mar Mar 30, 2010 11:58 am

Localitate: All over the world

Mesaj Mar Apr 27, 2010 11:36 pm

Re: Vestax PMC 06 Pro

Oi vreau un Samurai! Trebe sa am Samurai! :-o
PS: I se mai zice si Vestax PMC06 pro-D

Imagine
www.myspace.com/omucudisc
facebook.com/djSfera
Imagine
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Mie Apr 28, 2010 4:14 pm

Re: Vestax PMC 06 Pro

Asta avea fader magnetic sau ceva? :)

(cel mai reusit mi se pare faceplate`ul negru :) ala auriu parca e prea bling si asta rosu parca nu ar merge cu picapele :)
Imagine

Most Valuable Player
Most Valuable Player

Mesaje: 40

Membru din: Mar Mar 30, 2010 9:42 pm

Mesaj Sâm Mai 08, 2010 8:46 pm

Re: Vestax PMC 06 Pro

Samurai e cu crossfader digital. taie bine, am avut si eu un samurai 05. e un mixer ok, dar cam ca toate modelele de vestax 05, 06, la un moment dat incepi sa iti doresti mai mult, fader curve adjust pe up-fadere, reverse pe upfadere, ma rog... una peste alta, ce e nasol la samurai e pretul muuuult prea piperat pt ce are de oferit.
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Lun Mai 10, 2010 12:37 pm

Re: Vestax PMC 06 Pro

eu sincer nu imi doresc reverse pe upfadere, niciodata nu am inteles de ce ai vrea asa ceva :D probabil pt cei care nu folosesc faderul inversat :) curba e buna daca esti cu inca cineva calare pe un mixer si vrei sa scratchuiesti in partea stanga (eu care sunt cu stanga pe fader...)

parerea mea :D

eu as vrea un eq pe medii si sa pot scratchui in casti :D si ma declar multumit :D (si o mufa de microfon)
Imagine

Most Valuable Player
Most Valuable Player

Mesaje: 40

Membru din: Mar Mar 30, 2010 9:42 pm

Mesaj Vin Mai 14, 2010 8:20 am

Re: Vestax PMC 06 Pro

Reverse pe upfadere, pt euro scratch.
In rest da, masterul in casti lipseste si asta chiar ar fi folositor pt cand scratchuiesti la 4 dimineata :) Corect.
Intrarea pt mic, daca nu e xlr, o poti arunca la gunoi, e pt karaoke:) Sunt putine mixere care au intrare de mic xlr (allen & heath mi se pare...)
I-gura
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Vin Mai 14, 2010 11:40 am

Re: Vestax PMC 06 Pro

bai nu neaparat... poti sa tragi un freestyle cu 2-3 prieteni daca vrei, nu e chiar disposable :) eu cred ca nu strica :D plus ca intrare de mic = butoane in plus, butoane in plus = fun :D i love butoane :D
Imagine
Următorul

Înapoi la Echipamente de turntablism (in general)

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron
eXTReMe Tracker

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Translation/Traducere: phpBB România