Vestax PMC 05 PRO II


Diverse discutii despre echipamente pentru turntablisti, la modul general.

Moderatori: Jeg, AlexSturza

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 243

Membru din: Mar Mar 30, 2010 9:31 pm

Localitate: Reghin, jud. Mures, Romania

Mesaj Vin Iun 04, 2010 1:54 am

Vestax PMC 05 PRO II

Am cumparat mixerul second-hand,care inainte de a fi al meu a fost folosit in jur de 7 ani de zile calumea,cand zic calumea ma refer ca a fost folosit mult,carat,etc. de Faibo.De cand il am nu am avut nici macar o problema cu el , e tot fader-ul original vestax,care taie inca perfect,nu are vreun defect doar fata e foarte uzata,oricum nu l-am luat sa il tin de bibelou:).Sa incepem: Vestax PMC 05 PRO II este un mixer cu 2 canale,cu hamster switch,fadere pcv,curba ptr. crossfader iar 3 pozitii pentru faderele de volum.Eq pe 2benzi (High,Low) pentru fiecare canal(-12, +12dB).Control pentru casti.Canal independent pentru microfon cu 2benzi Eq(High,Low).Intrari: 2 phone, 2 line, 2 mic si 2 iesiri.In concluzie este un mixer deja destul de vechi dar perfect pentru scratch si rezistent!

Al meu a fost modificat si au fost scoase afara pe mixer(in stanga intrarii pentru casti) cele 3 pozitii pentru faderele de volum la ambele canale,este mult mai util asa.Erau 2 iesiri RCA din care una a fost transformata in iesire jack mare.Faderul facut sa taie milimetric.Cam asta a fost modificat la el si mi se pare perfect.Deci,special thanks to FaiboX:))

Era sa uit i-a mai facut o fata mixerului,una din inox in care isi poate face prietenamea frizura ;).pace:))

Imagine
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 388

Membru din: Mar Mar 30, 2010 11:58 am

Localitate: All over the world

Mesaj Vin Iun 04, 2010 4:56 pm

Re: Vestax PMC 05 PRO II

Stiu fata aia, oglindeste de numa! Tare duma cu freza. =)) =)) =))
www.myspace.com/omucudisc
facebook.com/djSfera
Imagine

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 243

Membru din: Mar Mar 30, 2010 9:31 pm

Localitate: Reghin, jud. Mures, Romania

Mesaj Sâm Iun 05, 2010 3:34 pm

Re: Vestax PMC 05 PRO II

ms:))

Înapoi la Echipamente de turntablism (in general)

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

cron
eXTReMe Tracker

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Translation/Traducere: phpBB România