Electronist


Questions & Answers (Intrebari si Raspunsuri). Raspunsurile la orice intrebari aveti le puteti primi aici.

Moderatori: djdanieldoicescu, Jeg

Avatar utilizator

The PAWN
The PAWN

Mesaje: 48

Membru din: Mie Iun 09, 2010 10:00 am

Localitate: Bucuresti

Mesaj Sâm Feb 12, 2011 9:57 am

Electronist

Salut,

Cunoaste cineva un electronist bun in Bucuresti? Am un controller midi Akai LPD8 cu mufa mini usb dezlipita de pe placa si as vrea sa incerc sa-l repar.
Imagine

ANT

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 505

Membru din: Lun Apr 05, 2010 9:04 pm

Localitate: Paris

Mesaj Sâm Feb 12, 2011 11:41 pm

Re: Electronist

Am si eu aceeasi intrebare, dar valabila pentru Cluj! :)
Avatar utilizator

Most Valuable Player
Most Valuable Player

Mesaje: 156

Membru din: Mar Mar 30, 2010 9:52 pm

Localitate: 27:03 E 45:23 N

Mesaj Dum Feb 13, 2011 4:55 am

Re: Electronist

unu care se baga la altceva decat televizoare sunt aproape sigur ca poa sa dea o lipitura buna... eu m-am bagat sa relipesc usb-u receiverului de la tastatura wireless de fadere nu mai zic... de ce nu ar face o lipitura calumea un profesionist care are si aparatura mai finuta... zic si eu nu stiu, e placa ta :D multa bafta cu ea!
"...Is inarmat in ghilimele, nu cu un surub ci cu un Shure"

ANT

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 505

Membru din: Lun Apr 05, 2010 9:04 pm

Localitate: Paris

Mesaj Dum Feb 13, 2011 12:25 pm

Re: Electronist

Mie mi s-a dus dracu zilele trecute tranformatorul de la mixer (vestax pmc 05 pro 2), stie cineva in Cluj un electronist si cam cat m-ar costa operatiunea? :)
Avatar utilizator

The PAWN
The PAWN

Mesaje: 48

Membru din: Mie Iun 09, 2010 10:00 am

Localitate: Bucuresti

Mesaj Dum Feb 13, 2011 2:10 pm

Re: Electronist

E destul de ciudata legatura facuta intre mufa si main board. Mufa mini-usb are 5 pini care erau "legati" pe placa cu un fel de litza dar foarte foarte subtire. Din cauza asta am apelat la acest post. Ma gandesc ca e cam tricky de lipit la loc.
Imagine

The NOOB
The NOOB

Mesaje: 6

Membru din: Joi Iun 17, 2010 7:17 pm

Localitate: Onesti

Mesaj Joi Iul 19, 2012 9:15 pm

Re: Electronist

Poate recomanda cineva de pe aici un electronist bun prin bacau,brasov sau chiar bucuresti care sa aiba curajul sa se uite intrun vestax pdx 2000 care scoate semnal doar pe un canal...si il scoate foarte slab?!
p.s. cunoaste cineva aceasta problema cu nnesemnal in canal:D?

The PAWN
The PAWN

Mesaje: 24

Membru din: Mar Mai 01, 2012 11:06 pm

Mesaj Dum Oct 28, 2012 10:45 pm

Re: Electronist

Mi-am cumparat un Technics si era pe priza americana si in loc de transformator am pus un adaptor si a intrat prea mult curent in el.
Se mai poate face ceva?(eu l-am dus la cineva sa se uite dar sincer nu prea pareau priceputi si vreau sa stiu daca s-ar putea face ceva ca sa nu imi zica aia ca nu se poate si sa nu mai incerc sa-l readuc la "viata")

MULTUMESC!!!

The NOOB
The NOOB

Mesaje: 2

Membru din: Vin Noi 30, 2012 4:18 pm

Mesaj Mie Ian 16, 2013 1:46 pm

Re: Electronist

Salut sunt din Cluj si daca aveti nevoie de reparatii la echipamentul de Dj va ajut cu cea mai mare placere.Am desfacut,curatat,reparat multe echipamente:mixere,platane,console.La ce am mai facut si stiu sigur care e problema ma bag cu placere cu voi de fata (nu am nimic de ascuns) iar ce nu am mai facut nu repar.Nu vreau sa fac experimente pe sculele voastre.

Înapoi la Q&A

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron
eXTReMe Tracker

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Translation/Traducere: phpBB România