Cat ma costa un Dj set profesional?


Questions & Answers (Intrebari si Raspunsuri). Raspunsurile la orice intrebari aveti le puteti primi aici.

Moderatori: djdanieldoicescu, Jeg

Bishop
Bishop

Mesaje: 95

Membru din: Mie Iun 23, 2010 8:11 pm

Localitate: in ultimu hal

Mesaj Mar Iul 27, 2010 12:42 am

Cat ma costa un Dj set profesional?

Salut la toata lumea scuzati de topic dar nici un alt topic din categoria asta se potrivea cu problemele mele


prima intrebare: imi ajung 50 de mill sa imi iau un dj set complet si profesional ?

intrebarea doi : Daca am serato sau torq e posibil sa inregistrez ce e pe viniluri pe calculator ?

Multumesc anticipat si Peace out :D
Avatar utilizator

The PAWN
The PAWN

Mesaje: 48

Membru din: Mie Iun 09, 2010 10:00 am

Localitate: Bucuresti

Mesaj Mar Iul 27, 2010 2:50 am

Re: Intrebari si raspunsuri!

qpZoR scrie:prima intrebare: imi ajung 50 de mill sa imi iau un dj set complet si profesional ?


Daca vrei ca aparatura sa fie noua 5000 ron nu iti ajung, doar platanele - Technics 1200 MK2 - sunt atat, posibil sa sari de 5000 ron, depinde unde gasesti. Eu mi-am cumparat anul acesta 2xTechnics 1210 Mk2 + Vestax PMC06 Pro VCA + M-Audio Torq + 2x Doze Shure M44-7 si m-au costat in jur de 7600 ron din Germania cu transport cu tot. Se putea si un mixer/dj software mai bun decat ce am eu, dar astia au fost banii, am fost limitat.

Second hand nu stiu sincer sa fiu ce sa iti raspund, mai bine sa iti zica altcineva.

qpZoR scrie:intrebarea doi : Daca am serato sau torq e posibil sa inregistrez ce e pe viniluri pe calculator ?


Poti sa le inregistrezi oricum, si cu si fara serato/torq.
Imagine

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 243

Membru din: Mar Mar 30, 2010 9:31 pm

Localitate: Reghin, jud. Mures, Romania

Mesaj Mar Iul 27, 2010 8:01 am

Re: Intrebari si raspunsuri!

Deez scrie:
qpZoR scrie:prima intrebare: imi ajung 50 de mill sa imi iau un dj set complet si profesional ?


Daca vrei ca aparatura sa fie noua 5000 ron nu iti ajung, doar platanele - Technics 1200 MK2 - sunt atat, posibil sa sari de 5000 ron, depinde unde gasesti. Eu mi-am cumparat anul acesta 2xTechnics 1210 Mk2 + Vestax PMC06 Pro VCA + M-Audio Torq + 2x Doze Shure M44-7 si m-au costat in jur de 7600 ron din Germania cu transport cu tot. Se putea si un mixer/dj software mai bun decat ce am eu, dar astia au fost banii, am fost limitat.

Second hand nu stiu sincer sa fiu ce sa iti raspund, mai bine sa iti zica altcineva.

qpZoR scrie:intrebarea doi : Daca am serato sau torq e posibil sa inregistrez ce e pe viniluri pe calculator ?


Poti sa le inregistrezi oricum, si cu si fara serato/torq.


Daca ai torq/serato si vrei sa iti intreg. vinyl-urile e indicat sa-ti inregistrezi cu el, pentru ca e calitate mult mai buna!

Bishop
Bishop

Mesaje: 95

Membru din: Mie Iun 23, 2010 8:11 pm

Localitate: in ultimu hal

Mesaj Mar Iul 27, 2010 9:35 pm

Re: Intrebari si raspunsuri!

multumesc amandurora pentru raspunsuri :D orice intrebari aveti puteti sa le puneti aici :D
Avatar utilizator

I bring da pain!
I bring da pain!

Mesaje: 523

Membru din: Lun Mar 29, 2010 6:57 pm

Localitate: Resita

Mesaj Mie Iul 28, 2010 12:43 am

Re: Intrebari si raspunsuri!

"Intrebari si raspunsuri" este si titlul general al forumul acesta. Cum ati fi observat, daca v-ati fi uitat, pana acum fiecare intrebare a avut topic-ul ei. Nu poate exista unul general pentru ca se va genera prea multa confuzie.

bani_cata: tu aveai deja un topic deschis unde intrebarea ta s-ar fi potrivit perfect. Ti-am mutat postul in topicul respectiv, si anume aici: viewtopic.php?f=15&t=79&start=10

Knight
Knight

Mesaje: 129

Membru din: Mar Apr 20, 2010 8:08 pm

Localitate: Turda /jud. Cluj

Mesaj Mie Iul 28, 2010 10:31 am

Re: Cat ma costa un Dj set profesional?

Imi cer scuze pentru confuziile facute.

Si scuze si pentru offtopicu' asta.
Un tricolor, un mixer si doua platane fac totul!
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Mie Iul 28, 2010 11:27 am

Re: Cat ma costa un Dj set profesional?

qpZoR scrie:intrebarea doi : Daca am serato sau torq e posibil sa inregistrez ce e pe viniluri pe calculator ?


bai daca ai o doza buna poti trage direct din mixer in pc... dar eu iti recomand sa cauti un mp3 pe soulseek sau pe mediafire (www.mediafirebot.com) ca e mai simplu :) eu asa fac... (si in 95% din cazuri gasesc...)
Imagine

Bishop
Bishop

Mesaje: 95

Membru din: Mie Iun 23, 2010 8:11 pm

Localitate: in ultimu hal

Mesaj Mie Iul 28, 2010 2:16 pm

Re: Cat ma costa un Dj set profesional?

ms frumos de sfat jeg dar daca ma crezi o sa am in 1 2 saptamani 1500 1600 de viniluri :) tu chiar crezi ca gasesc tot ce e pe ele ?:))
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Mie Iul 28, 2010 3:46 pm

Re: Cat ma costa un Dj set profesional?

mama, perfect, cel mai frumos asa :))) daca vrei te ajut la triere :)))
Imagine

Bishop
Bishop

Mesaje: 95

Membru din: Mie Iun 23, 2010 8:11 pm

Localitate: in ultimu hal

Mesaj Mar Aug 24, 2010 12:32 am

Re: Cat ma costa un Dj set profesional?

ehhe in 1 saptamana cam asa o sa merg dupa viniluri si dupa aceea o sa fie un big sale pe forum ;) preturi foarte mici ;)


le : crek o sami ia 2 zile sa fac lista cu ele =))
Următorul

Înapoi la Q&A

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron
eXTReMe Tracker

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Translation/Traducere: phpBB România