Problema la Technics SL1210 (bazait)


Questions & Answers (Intrebari si Raspunsuri). Raspunsurile la orice intrebari aveti le puteti primi aici.

Moderatori: djdanieldoicescu, Jeg

The PAWN
The PAWN

Mesaje: 43

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:51 pm

Mesaj Sâm Aug 14, 2010 4:20 pm

Problema la Technics SL1210 (bazait)

am o problema cu un Technics sl 1210 la care tocmai i-am schimbat rca si am brum in casti si nu stiu de unde daca de la rca nu e si nici de la impamantare????daca a mai avut cineva problema asta ...pls help me.peace
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 135

Membru din: Mie Apr 07, 2010 1:01 am

Localitate: SUD Berceni

Mesaj Sâm Aug 14, 2010 6:31 pm

Re: Problema!!!

Hai sa ne lamurim in primul rand care e problema. Ti-ai cumparat un technics sl 1210 si ai schimbat mufele rca. Ce aveau alea vechi, ce fel de mufe ai folosit, cum le-ai schimbat? (Eventual niste poze clare la rezolutie mare, nu poze cu telefonul, ar spune mai multe)
Ai schimbat ceva la setup-ul tau de cand ai luat platanul? Folosesti aceeasi doza? Setari ceva schimbate prin placa de sunet, prin soft gen torq sau traktor scratch sau ce folosesti tu acolo, sound forge eventual, cubase samd. Volumele le-ai verificat? Ce fel de brum este, de ex, cum se aude o piesa trasa slab, sau un brum pe bas doar, sau un brum constant, sunet infundat sau ascutit samd.
Eu m-am gandit la cateva scenarii posibile dar fara mai multe detalii din partea ta nu stiu cat de exact sau cat de folositoare vor fi.
Daca folosesti torq verifica volumele.
Verfica doza, eventual sa o cureti putin sau incearca cu alta (eventual si mixerul, curatat sau incercat si cu altul).
Vezi cablurile, daca sunt ecranate sa nu fie intrerupte, daca sunt normale sa nu treaca pe langa amplifcator, boxe, sau alte electronice magnetice puternice neecranate.
Momentan doar atat imi vine in minte.
Da un semn despre cum sta treaba.
AlexSturza scrie:Spliffy D. ...mi-e rusine ca intalnesc lume ca tine pe acest forum!
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Lun Aug 16, 2010 11:37 am

Re: Problema la Technics SL1210 (bazait)

bai eu nush sa iti zic exact ce si cum, vezi sa ii fi lipit bine firele alea... oricum, vezi ca am schimbat putin titlul :)
Imagine

The PAWN
The PAWN

Mesaje: 43

Membru din: Joi Apr 08, 2010 12:51 pm

Mesaj Lun Aug 16, 2010 2:10 pm

Re: Problema la Technics SL1210 (bazait)

merci mult baieti pt informatii,am reusit sa revzolv problema,era de la doza nu face bine contact si am schimbat-o B-)

Înapoi la Q&A

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron
eXTReMe Tracker

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Translation/Traducere: phpBB România