De unde cumparam?


Aici se aduna toti...
Ai o idee si vrei o colaborare, ai ramas impotmolit? Apeleaza la unul din DJ'ii din cadrul forumului cu incredere!

Moderatori: djdanieldoicescu, Jeg

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Mie Oct 20, 2010 4:48 pm

De unde cumparam?

voi de unde cumparati echipamente n shit cand aveti nevoie? care ce experienta are cu ce magazine?

eu pana acum am cumparat asa:

juno records (totul ok)
vinylism.de (totul ok, dureaza cam 2 saptamani pana ajunge comanda insa)
ebay (totul ok)
deboot (am luat odata, am ramas cu un gust amar)
dj superstore (am luat de 2 ori, de fiecare data am fost sunat dupa o luna ca sa aud scuze si un "hai ca o sa vina"... a 3a oara nu mai comand si nici nu va recomand sa cumparati pe stoc mai ales daca aveti nevoie repede)
htfr (ok)
muzica (in buc) - ok totul mai putin preturile :))
Imagine
Avatar utilizator

Most Valuable Player
Most Valuable Player

Mesaje: 60

Membru din: Lun Mar 29, 2010 7:59 pm

Localitate: http://www.schrabeat.com

Mesaj Mie Oct 20, 2010 4:57 pm

Re: De unde cumparam?

Hmmmmmm Jeg imi permit sa te contrazic la treaba cu DjSupertore. Eu tot ce am comandat a ajuns in maxim 3 zile. Si pe langa asta cunosc oameni de pe acest forum care au mai comandat si au ajuns in 48 de ore. Poate ai comandat tu ceva ce nu era pe stoc si nu aveau pe stoc nici furnizorii din Romania... Eu personal am cumparat de la multe magazine pana sa descopar superstore, magazin care lucreaza foarte profesional. Plus ca e cam singurul magazin din Romania care face reduceri pt Dj.
Avatar utilizator

The PAWN
The PAWN

Mesaje: 48

Membru din: Mie Iun 09, 2010 10:00 am

Localitate: Bucuresti

Mesaj Mie Oct 20, 2010 5:01 pm

Re: De unde cumparam?

thomann.de
musik-schmidt.de
Djsuperstore.ro (o singura comanda care a durat cam 4-5 lucratoare)
Imagine
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Mie Oct 27, 2010 1:33 pm

Re: De unde cumparam?

DjSchraBeat scrie:Hmmmmmm Jeg imi permit sa te contrazic la treaba cu DjSupertore. Eu tot ce am comandat a ajuns in maxim 3 zile. Si pe langa asta cunosc oameni de pe acest forum care au mai comandat si au ajuns in 48 de ore. Poate ai comandat tu ceva ce nu era pe stoc si nu aveau pe stoc nici furnizorii din Romania... Eu personal am cumparat de la multe magazine pana sa descopar superstore, magazin care lucreaza foarte profesional. Plus ca e cam singurul magazin din Romania care face reduceri pt Dj.


bai, eu am avut neplaceri cu ei si am mentionat acum ce aveam de mentionat (am mai avut comenzi d`astea cu delay la nesfarsit)... mi`a venit azi produsul (comandat pe 14 septembrie, pe site scrie livrare in 3-4 zile)... si dupa gluma asta livrarea costa in continuare :)) eu daca o ardeam asa macar aveam livrare gratuita indiferent de pret :))
Imagine

ANT

Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 505

Membru din: Lun Apr 05, 2010 9:04 pm

Localitate: Paris

Mesaj Vin Oct 29, 2010 2:06 am

Re: De unde cumparam?

thomann.de (am asteptat cam o luna jumate inspre doua luni, tot felul de probleme, complicatii, etc, in cele din urma am primit un tricou despagubire)
juno.co.uk (la juno depinde, de aici am facut cele mai multe comenzi, cateodata au ajuns repede, altadata si 2 sapt. jumate-3)
exotec-records.com (singura problema consta in preturi destul de mari, in rest servicii pe masura+++pluuus o gama extrem de diversificata)
chemical-records.co.uk (in jur de o saptamana jumate)
redeyerecords.co.uk (jos palaria, 3-4 zile)
discogs.com (doar doua placi, dar aici variaza de la user la user, distante, etc)
gadget.store.ro (absolut nici o problema!)
:)
Avatar utilizator

The NOOB
The NOOB

Mesaje: 9

Membru din: Vin Ian 21, 2011 3:14 am

Localitate: Targu Mures

Mesaj Vin Ian 21, 2011 5:21 am

Re: De unde cumparam?

Djsuperstore.ro

dureaza de la o zi la alta
am comandat dupa masa si dimineata a ajuns
Avatar utilizator

Drepti! Inainte mars!
Drepti! Inainte mars!

Mesaje: 1023

Membru din: Lun Apr 05, 2010 8:44 pm

Localitate: behind yer moms

Mesaj Vin Ian 21, 2011 3:24 pm

Re: De unde cumparam?

there`s a lucky guy :D
Imagine

Înapoi la DJ Zone

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron
eXTReMe Tracker

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Translation/Traducere: phpBB România